YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Ali Şahin'den HDP'li vekillere zor soru
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, teröre destek veren milletvekilleri olduğunu söyledi ve "Neden vatandaşların yanında değil de teröristlerin yanında yer alıyorsunuz?" diye sordu.
Mehmet Ali Şahin'den HDP'li vekillere zor soru
08 Ocak 2016 / 20:32 Güncelleme: 08 Ocak 2016 / 20:37

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, makamından yapılan yazılı açıklamaya göre, Safranbolu Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ragıp Tunç ve yönetimi, AK Parti Genel Merkezi'nde, Mehmet Ali Şahin'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Şahin, seçmenin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde en doğru olanı yaptığını vurgulayarak, "Vatandaşımız 7 Haziran'da 'Bak ha, sizi uyarıyoruz' demiştir ve biz de bu uyarıyı dikkate almışızdır. Biz AK Parti'yiz. AK Parti, imamın beyaz sarığına benzer, en küçük bir leke kendini gösterir. 'Ak' ismini almak budur. Vatandaşın uyarısı hala dikkatimizdedir ve birtakım yanlış yapanlar varsa, onların gözünün yaşına bakmadık" ifadesini kullandı.

"Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti sana bunları yaptırır mı?"

Doğu ve Güneydoğu'daki yerleşim yerlerinde, PKK terör örgütü tarafından açılan hendeklere ve öz yönetime izin verilmeyeceğine işaret eden Şahin, şunları kaydetti:

"Ne istiyorsunuz kardeşim, öz yönetim. Ne demek kardeşim bu öz yönetim? 'E bu mahalleyi, biz yöneteceğiz, bu kenti biz yöneteceğiz. Yani, buraya Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenlik güçleri giremeyecek, bizim kendi güvenlik güçlerimiz olacak, burada vergiyi de biz toplayacağız' Yok, yahu, bu kadar kolay mı bu işler? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti sana bunları yaptırır mı, bu millet buna izin verir mi?"

"Neden teröristlerin yanında yer alıyorsunuz"

Teröre destek veren milletvekilleri olduğunu da anlatan Şahin, şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi bunlara soruyorum ben. Ankara'da oturuyorsunuz, bu hendek kazan teröristlere destek veren milletvekilleri var, hani bunların başarılı olması için namazlarda duaya davet etti ya Demirtaş, şimdi bunlar Ankara'da Çankaya'da bilmem ne caddesinde oturuyorlar, aileleri ve çoluk çocuklarıyla. Sabahleyin kalktıklarında yüzleri kapalı birtakım adamlar oturdukları caddeyi kazmış olsalar, militanlar ellerinde silahlarla dolaşıyor olsalar, ne yapar bu adamlar, soruyorum ne yaparsınız? Telefona sarılır, 'devlet nerede, neden bunlara müsaade ediyor?' derler. Aynı şeyi Sur'da, Cizre'de vatandaşlar söyleyince, neden vatandaşların yanında değil de teröristlerin yanında yer alıyorsunuz? Diyarbakır'da başka mahalleler var, hendek falan kazılmayan, çatışmaların olmadığı, oraları kazsalar, hayırdır ne yapıyorsunuz derler. Oradaki vatandaşımız görüyor bu ikilemi."

 

AA

"
 // ??
Cevap veriyorum çünkü onlarda terörist...
09 Ocak 2016 Cumartesi 13:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler