YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Ali Şahin'den 'Aziz Yıldırım' benzetmesi
Mehmet Ali Şahin, kurulan seçim hükümetini milli takıma, CHP ve MHP genel başkanlarını da Aziz Yıldırım’ın tavırlarına benzetti.
Mehmet Ali Şahin'den 'Aziz Yıldırım' benzetmesi
31 Ağustos 2015 / 04:53 Güncelleme: 31 Ağustos 2015 / 04:54

Karabük’ün Ovacık ilçesinde yengesi Fatma Şahin’in mevlid programına katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

25. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal’ın da eşlik ettiği Şahin, 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar çıkmamalarına rağmen en yakın rakiplerine 16 puan farkla birinci olarak çıktıklarını söyleyerek;

“Tek başına iktidarı kaybetmiş olmak partimiz açısında 7 Haziran seçimlerinde hedefimiz büyük olduğu için pek başarılı görünmedik. Seçimlerden sonra koalisyon arayışları içinde olduk ve kamuoyu bunu takip etti, koalisyon kurulması mümkün olmadı. İlk defa 1961 ve 1982 Anayasalarında yer alan geçici hükümet modelini Türkiye’de uygulamakla karşı karşıya kalındı. Cumhurbaşkanımız, anayasanın tanımış olduğu bu hakkını kullanarak seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Bu tabi bir geçici hükümetin kurulması sürecine girdik. Ben geçici hükümeti Türkiye’de ilk defa uygulanıyor olmasına rağmen Milli takıma benzetiyorum. Milli takımlarda muhtelif kulüplerden davet edilen oyunculardan oluşur. Anayasada geçici hükümetin oluşumu ile ilgili siyasi partilerin oranlarına göre bu hükümette üye bulundurabileceklerini ve Bakan olarak bu kabine yer alacağı şekilde düzenlenmiş. Ama CHP ve MHP bu geçici hükümete üye vermem konusunda bir tavır sergiledi. Ben bunu milli takımlar teknik direktörlerinin herhangi bir takımdan oyuncu davet ettiği halde ’Ben Milli formayı giymeyeceğim, milli olmayacağım’ diye direnmesine benzetiyorum” dedi.

“TAVIRLARI AZİZ YILDIRIM GİBİ”

Şahin, CHP ve MHP Genel Başkanlarının açıklamalarını Aziz Yıldırım’ın tavrına benzettiğini de ifade ederek, “Geçtiğimiz hafta spor kamuoyunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklaması damga vurmuştu ve ‘Ben basketbol Milli takımına Fenerbahçe’den oyuncu vermeyeceğim’ demişti. Sebebini de açıklamıştı. Bunun gibi Milli hükümet diye değerlendirebileceğimiz seçim hükümetine siyasi partiler karşı çıkmamalıydı, kendi içlerinden davet edilen milletvekilleri olduğunda. Ben Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını Aziz Yıldırım’ın tavırlarına benzetiyorum. Biz Milli hükümete oyuncu vermeyeceğiz, biz bu hükümete geçici hükümete milletvekillerimizi göndererek Bakan yapmayacağız demeleri son derece yanlıştır” dedi.

“SİYASİ GELECEĞİNİ RİSKE ATARAK GELDİ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in geçici hükümette yer almasını da değerlendiren Mehmet Ali Şahin, “Tuğrul Türkeş bana göre milliyetçilik nedir, Türkiye’ye ve dünyaya göstere göstere bu milli bir görevdir, bu milli forma reddedilemez diyerek geldi. Siyasi geleceğini riske atarak geldi ve bu milli formayı giydi. Herkese de milliyetçilik nedir onu gösterdi o bakımdan gerçekten kendini tebrik ediyorum. Babasının oğlu olduğunu gösterdi ve rahmetli Türkeş’te hiçbir milli görevden kaçmamış insandır. 1 Kasımda yeniden milletin önünde sandık konacak ve millet ne derse başımızın üstünde” ifadesinde bulundu.

 

YENİ AKİT

senin Yüzünden
 // doğan Öztaş
Eğer senin Yüzünden AKP oy kayıp ederse şaşma çünkü Aziz yıldırım biz şike yapmadık diye diye bir yıl hapis yattı.doğrular çıktı.?kemal?????...
31 Ağustos 2015 15:12
BİR KİŞİ DÜZELTMEK İÇİN BU TİPLERDE BOZMAK İÇİN .
 // Kara Murat
M ALİ ŞAHİN 3 DÖNEMLİK OLDUN Bİ SUS LÜTFEN SUS!!...
31 Ağustos 2015 Pazartesi 13:19
 // Rasim DUMAN
Ahhh Mehmet Ali Sahin, hastalik mi diyeyim, zaaf mi diyeyim, basiret feraset ve fetanet noksanligi mi diyeyim bilmiyorum. Ayni yanllislari Taner Yildiz da yapiyor. Duruyorsunuz duruyorsunuz, sonra oyle bir kelam ediyorsunuz k, kuyuya attiginiz tasi cikarmak icin 40 "akilli" bile kafi gelmiyor....
31 Ağustos 2015 07:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler