YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Ali Şahin: Büyük üzüntü duyuyorum
Mehmet Ali Şahin: Büyük üzüntü duyuyorum
29 Nisan 2015 07:10
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Gülen Hareketi'nin bu hale dönüşmesinden üzüntü duyduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yargıdaki tahliye tartışmalarıyla ilgili, "’Dinine, vatanına bağlı insanlar yetiştiriyorlar’ diye ortaya çıkmış bir yapının, böylesine bir örgüte dönüşmüş olması karşısında bu ülkenin bir vatandaşı olarak, geçmişte bunlara sempati duymuş bir kişi olarak büyük üzüntü duyuyorum" dedi.

Mehmet Ali Şahin, Karabük’te Kemal Güneş Caddesi’nde yerel televizyonun canlı yayınına katıldı.

Caddede yürüyerek yayına giderken Şahin’in yanına gelen bir kadın, gözyaşları içinde yardım istedi. Eşinin cezaevinde olduğunu söyleyen kadın, "Çıkmasına 10 senesi var. 4 çocuğum var. Valilikten 100 lira veriyorlar o da yetmiyor. Bana bir miktar para verin" dedi. Şahin de yanındaki AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci’ye konuyla ilgilenmesini söyledi.
 
Daha sonra canlı yayına katılan Şahin partisini övdü, CHP’yi eleştirdi. Yargıdaki tahliye tartışmasına da değinen Şahin bu konuda şunları söyledi:
 
"Bu tamamen bir hukuk ihlalidir. Soruşturması devam eden dosyalarla ilgili tutuklama veya tutukluluğun ortadan kaldırılması kararını Sulh Ceza Hakimleri verebiliyor. ’Dinine, vatanına bağlı insanlar yetiştiriyorlar’ diye ortaya çıkmış bir yapının, böylesine bir örgüte dönüşmüş olması karşısında bu ülkenin bir vatandaşı olarak, geçmişte bunlara sempati duymuş bir kişi olarak büyük üzüntü duyuyorum. 40 yılı aşkın süredir Türkiye’de ve yurt dışında eğitim faaliyetleri içerisinde olduğu görünen bir yapının böylesine kendi kendine harakiri yapıyor durumuna gelmiş olması hepimizi üzmüş vaziyettedir. Bunlara prim vermeyiz."

hakkı
 // **
ülkenin neredeyse tamamını hizmet diyerek uyuttular. ev yanmadan uyandık iyiki....
29 Nisan 2015 Çarşamba 09:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler