YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Ali Birand'ın da Cumhuriyet Gazetesi'ne gel
Mehmet Ali Birand'ın da Cumhuriyet Gazetesi'ne gel
Mehmet Ali Birand'ın da Cumhuriyet Gazetesi'ne gel
22 Mart 2008 / 16:47 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Cumhuriyet Gazetesi önünde toplanan bir grup, gazetenin İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk'un, ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınmasını protesto etti.


Gazete önünde bir araya gelen ve aralarında cumhuriyet okurları, 68'liler Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu grup, İlhan Selçuk'un soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmasına tepki amacıyla Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.
Şişli Halaskargazi Caddesi'ni takiben yürüyen ve ellerinde Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve ''Hepimiz İlhan Selçukuz'' yazılı dövizler taşıyan gruptakiler, çeşitli sloganlar attılar.

Bir süre sonra aynı cadde üzerinde yer alan Atatürk Evi önüne gelen grubun önü çevik kuvvet ekiplerince kesildi. Taksim yönüne yürümelerine izin verilmeyen grup, daha sonra gazete binasına dönüş yaptı.
Yürüyüş nedeniyle caddede bir süre aksayan trafik ise yürüyüşün ardından normale döndü.

Öte yandan, gazeteci Mehmet Ali Birand'ın da Cumhuriyet Gazetesi'ne geldiği görüldü.

-İLHAN SELÇUK'UN İFADESİ ALINIYOR-
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız, İlhan Selçuk'un yakışıksız bir şekilde gözaltına alındığını söyledi.

Olayı protesto etmek için yürüdüklerini belirten Yıldız, gözaltındaki Selçuk'un durumuna ilişkin, ''Aradan geçen 24 saatin ardından avukatlarımız İlhan bey ile görüştü. Sağlık durumunda herhangi bir sorun gözükmüyor. Şu anda da avukatlar eşliğinde ifadesi alınıyor'' dedi.

PERİNÇEK'İN EŞİNDEN PROTESTO

Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek’in de aralarında bulunduğu bir grup, Vatan Caddesindeki Emniyet Müdürlüğü önünde gözaltıları protesto etti. Başbakan Erdoğan, AKP ve hükümet aleyhine slogan atan İP’liler, basın açıklaması yaptı ve sonra dağıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler