YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehdi Eker’e suikast girişiminde şok detay!
Mehdi Eker’e suikast girişiminde şok detay!
23 Eylül 2016 11:05
Mehdi Eker’e suikast düzenlenecek aile mezarlığının yolunu 1 hafta önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yol yapım çalışması’ gerekçesiyle kapattığı öğrenildi.

AK Parti'nin önceki günkü MYK toplantısında Mehdi Eker'e yönelik suikast girişimi detaylı bir şekilde ele alındı.

Toplantıda güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla güç kaybeden terör örgütü PKK'nın ses getirmek için Eker'e yönelik gerçekleştirmeyi planladığı suikastta gün yüzüne çıkmamış detaylar paylaşıldı.

Olaydan bir hafta önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 'yol yapım çalışması' gerekçesiyle Eker'e suikast düzenlenecek aile mezarlığının yolunu kapattığı ortaya çıktı.

HAİNLİKTE BELEDİYE ŞÜPHESİ

Teröristler uzaktan kumanda ile patlatmayı planladıkları bombalar için mezarlığı tepeden gören bir yere kadar yaklaşık 1.5 kilometre kablo çekti.

Yerin altından kabloları geçiren teröristlerin bu hain planı pamuk tarlasına takıldı. Pamuklar nedeniyle kabloyu yerin altına gömemeyen teröristler kabloyu yerin üstünden geçirmek zorunda kaldı. Kablo, tarlasını sulamaya gelen köylünün dikkatini çekti.

Güvenlik güçlerine haber verilmesiyle kanlı tuzak ortay açıktı. Soruşturma da en dikkat çeken detay ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin olaydan bir hafta önce yaptığı şüpheli yol çalışması oldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin olaydan bir hafta önce 'yol yapım çalışması' gerekçesiyle Mehdi Eker'e suikast düzenlenecek aile mezarlığının yolunu kapattığı ortaya çıktı.

Savcılık, söz konusu çalışmanın terör örgütü PKK'nın döşediği bombaların görünmesini önlemek için yapıldığı iddiasını araştırıyor. Bu kapsamda önceki gün aralarında belediye işçilerinin de olduğu 13 kişi gözaltına alındı.

 

SABAH

yani okumasanız daha iyi.
 // hursit dilaver
gözle görülen iddiaların araştırilmasına devam edilsin. belki bir yanlışlık yapılır da belediyedeki PKK lılar suçlanır falan.. aman, araştımaya devam edin siz..o bidonlardaki de ya undu, ya tuz, yada havuzlardaki toz klor..ne bilelim.aman hata yapılıp belediyeyi suçlamıyalım.o belediyeler çoook masumlar zaten. o hendekleri falan da lağım hattı için kazıp durdular demek. ...
23 Eylül 2016 Cuma 15:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler