YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehdi Eker: Yarın oraya gidecektim, hain bir plan
Aile mezarlığında bulunan 640 kiloluk patlayıcıyla ilgili konuşan Mehdi Eker, "Yarın oraya gidecektim, hain bir plan" dedi.
Mehdi Eker: Yarın oraya gidecektim, hain bir plan
10 Eylül 2016 / 17:04 Güncelleme: 10 Eylül 2016 / 17:13

Diyarbakır'da aile mezarlığında 640 kiloluk el yapımı patlayıcı tespit edilen AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, ilk açıklamasını yaptı.

Eker, "Diyarbakır'da, annemin, ağabeyimin, amcamın ve babamın mezarlarının bulunduğu kabristanda, ben her bayram kesintisiz olarak arife günü oraya ziyarete giderim, yarın da gidiyordum, planlamıştım dolayısıyla bu da biliniyordu. Annemin ve ağabeyimin mezarının arasına tam böyle oturup Fatiha okunacak yere 8 tane onikişer kilogramlık tüp içerisine düzeneği yerleştirilmiş el yapımı bomba, kabloları, mekanizması, düzeneğiyle birlikte tespit edildi. Ayrıca ikiyüzer kilodan 400 kilo da oraya gelen yol üzerine konmuş. Hain bir plan." dedi.

ABD'DEN GEREĞİNİN YERİNE GETİRMESİNİ İSTİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker:, "Açıkça şunu söyledik; ABD'nin karşı karşıya kaldığı geçmişte 11 Eylül olayı ABD'de insanlarda nasıl bir etki uyandırmışsa FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi yaptığı, kalkıştığı darbe teşebbüsü de bizde o duyguları yarattı. Dolayısıyla biz empati bekliyoruz, dost olmanın ve müttefik olmanın gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz."

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler