YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Meğer AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım töreninde konuştu..
"Meğer AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış"
01 Şubat 2014 / 14:41 Güncelleme: 01 Şubat 2014 / 15:27

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Milletin oyuyla AK Parti çatısı altında görev alanlar, meğer bir yerlerden gelen emir ve talimatla istifa ettirilmişler. Meğer AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış" dedi.

Erdoğan, "Bir milletvekilinin emir ve talimat alacağı yegane merci millettir. Milletten değil başka yerlerden, çete reislerinden, faiz lobilerinden, vaiz lobilerinden emir ve talimat alanlar, apaçık bir ihanet içindedir" dedi.

Hükümetleri millet göreve getirir

Başbakan Erdoğan, "Biz 11 yıldır ne diyoruz  Hükümetleri millet göreve getirir millet görevden alır. İşte bunlar türlü ayak oyunlarıyla, komplolarla, sabotajlarla, iftira ile hükümeti yıpratmak, partimizi yıpratmak, kendi arzularına, kendi keyiflerine göre hükümet ve parti kurmak istediler. Geçti o günler. Türkiye'de hükümetleri artık medya kuramaz medya yıkamaz, sermaye kuramaz, sermaye yıkamaz" dedi.

Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İçerideki bazı iş adamları ile bazı iş veren örgütleri ile ittifak yaptılar. Türkiye'nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne  Şifre 'ananas'. Şifre ne  Şifre 'tesbih'. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz  Kimlerin kimlerle hareket ettiğini görüyor musunuz  Ananaslar geliyor gidiyor, tesbihler geliyor gidiyor. Maalesef benim 77 milyon vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor. Hiç endişeniz olmasın, bu defa yanlış adrese gittiler, sert kayaya çarptılar. Türkiye ekonomisi 2001 yılındaki ekonomi değil. Türkiye ekonomisi sağlam, Türkiye ekonomisi dirençli, Türkiye ekonomisi korunaklı. Hiç endişeniz olmasın. Türkiye ekonomisi 3-5 komplocunun darbe teşebbüsüyle sarsılmayacak, 3-5 gazete haberiyle, tuzu kuru sermayedarların açıklamasıyla savrulmayacak kadar büyük ve dirençlidir. Bunu böyle biliniz" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- İhanet şebekelerinden talimat alanlara seçimlerde benim halkım cevabını verecektir.

- Partimize saldırırken aynı zamanda Türkiye ekonomisine saldırdılar

- İstanbul, şehirlerin annesi bir şehirdir. Herkes İstanbul'a hizmetkar olamaz, bu bahtiyarlığa erişemez

- Ajan, haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar, şu yaptıklarını nasıl açıklayacaksınız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler