YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'teki dosya sayısı bin 8'e ulaştı
Meclis'teki dosya sayısı bin 8'e ulaştı
17 Ekim 2014 11:57
Aralarında Ekonomi Bakanı Zeybekci ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın da olduğu bazı milletvekilleriyle ilgili 19 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Aralarında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da olduğu bazı milletvekilleriyle ilgili 19 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. 

Meclis'e gelen yeni dosyalarda, tüm partilerden milletvekilleri bulunuyor. Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner,  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran,  CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan,  MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. 

Gelen dosyalar arasında; HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile milletvekilleri Sebahat Tuncel, Levent Tüzel, Nazmi Gür, Özdal Üçer,  Ayla Akat Ata ve Bengi Yıldız,  Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin’in da dosyaları da bulunuyor.

Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyası sayısı bin 8'e ulaştı. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler