YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te tek ses
TBMM Genel Kurulunda, AK Parti, MHP ve BDP'li milletvekilleri, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter'in isminin bir dizideki karakterde kullanılmasını kınadı.
Meclis'te tek ses
22 Şubat 2012 / 21:26 Güncelleme: 22 Şubat 2012 / 21:29

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Serter'in bir dizideki karakterde isminin kullanılmasına ilişkin, ''Kendisine yapılan tavrı kişisel olarak, bütün TBMM'deki kadın milletvekillerine işlenmiş bir tavır, bir suç olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum. Saygısızlık ve terbiyesizlik olarak gördüğümü söylemek istiyorum. Kadına şiddet ve tacizi önlemek için, özellikle kadın milletvekili arkadaşlarımızın geçen dönemde yaptıkları çalışmaların ne kadar önemli olduğunu, ama ne kadar az yol aldığımızı, bu olayla birlikte gördüm. Sayın Serter ile ilgili haberi basının veriş şekline baktığım zaman da aynı taciz ve kadına şiddet anlayışını gördüm. Kınıyorum'' diye konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma da Serter'e yönelik çirkin yaklaşımı nefret ve şiddetle kınadığını belirtti. Uçma, ''Fakat Sevgili Nur Hanımefendi'nin aynı şekilde bir nefret dilini besleyecek tarzda yaklaşmasını da doğru bulmuyorum'' dedi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan da söz alarak Serter'e yönelik bu durumu kınadığını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da olayı kınadığını kaydederek, bunun hukuken de cezalandırılması gerektiğine işaret etti. AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler