YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis’te 'Samanyolu kebap' menüden çıkarıldı
Meclis’te 'Samanyolu kebap' menüden çıkarıldı
31 Mart 2015 08:46
TBMM üyeler lokantasında milletvekillerine ve konuklarına sunulan 'Samanyolu kebap' menüden çıkarıldı.

‘Paralel’ tartışmasının parçası haline gelen Samanyolu kebap, AK Parti Sinop Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ersoy’un tepkisi üzerine Meclis’in menüsünden çıkarıldı.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, lokanta mönüsünde, ‘Samanyolu kebap’ adıyla bir yemek olduğunu fark edince tepki gösterdi.

Kuşüzümlü, pilavlı etten oluşan Samanyolu kebap ile ilk kez karşılaşan Ersoy, yemeklerden sorumlu olan Destek Hizmetleri Başkanlığı’nı telefonla aradı. Ersoy, paralel yapıyla mücadele edilen bir dönemde, böyle ismi olan bir yemeğe mönüde yer verilmesinin farklı anlamlara çekilebileceğini vurgulayarak, ilgili birimin yöneticilerini uyardı. Yöneticiler bunda bir kasıt olmadığını belirtse de, Ersoy’un uyarısı üzerine Samanyolu kebap mönüden çıkarıldı. Yemek o günden sonra da bir daha servis edilmedi.

TBMM lokantasındaki yemek mönüsünde yer alan yemeklerin isimleri zaman zaman gündeme geliyor. ‘Kandil kebabı’ çözüm süreci dolayısıyla kulislerde espri konusu olurken, bu konuda bir şikâyet gelmedi.
 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler