YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mecliste patatesli basın toplantısı
Mecliste patatesli basın toplantısı
07 Mart 2016 16:34
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, basın toplantısı için getirdiği patatesleri, çürüdüğünü söyleyerek Meclis toplantı salonunda yere döktü.

Patates üreticileri ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında üreticilerin sorunlarına dikkat çeken ve patatesin üreticinin elinde kaldığını söyleyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kürsü üzerine koyduğu patatesleri göstererek, “300 ton patates depolarda alıcı beklemektedir. Patates geçen yıl değerleri ile 60-70 kuruş civarında bir maliyeti varken 40-50 kuruşa dahi alıcı bulamamıştır” dedi.

Patates tüketimini artırmaya yönelik kampanyalar yapılmasını isteyen Gürer, patatesin şu an alıcı bulamadığını kaydederek, “Öğrenci yurtlarında, silahlı kuvvetlerde, okul yemekhanelerinde hastanelerde ürünün daha çok yemek olarak tercih edilmesi ile gıda yardımı olarak yoksulara dağıtılması düşünülebilir” diye konuştu.

Patateslerin nasıl çürüdüğünü göstermek isteyen Gürer, yanında getirdiği patatesleri yere döktü. Gürer, toplantı sonrasında yere döktüğü patatesleri tekrar çuvala koydu.

 // mustafa
patatesin fiyatını yükseltmek için mağaralarda patates stoklat, ondan sonra patates çürüdü diye mazlumları oyna...
07 Mart 2016 20:30
siyaset bumu acaba
 // Muammer
Ben bilmiyorum ama pataters,ayva,karpuz,domates meclise getirmek adet bu parti acaba bu patateslerde ileride zamlanacak diye depolanmış olmasın neyse politikalrını burlara kurarlarsa vah bu partiye,199 yıl daha beklerler...
07 Mart 2016 Pazartesi 20:27
Doğruya doğru
 // Boğaçhan
Arada bir doğru söylediğiniz oluyor....
07 Mart 2016 Pazartesi 18:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler