YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te gergin anlar: Vekiller birbirine girecekti
TBMM'de bütçe görüşmelerinin kapanışında AK Parti ve HDP'li milletvekilleri arasında 'itiş kakışlı' sert tartışmalar yaşandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin önledi.
Meclis'te gergin anlar: Vekiller birbirine girecekti
10 Mart 2016 / 08:20 Güncelleme: 10 Mart 2016 / 09:01

Meclis Genel Kurulu'nda 2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı'nın kapanış görüşmelerinde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP sıralarına yönelik "Elimde bir liste var.

Bakınız, bazen saz çalan, bazen Kandil'e giden bir Genel Başkan var ya, o Genel Başkanın ve etrafının tam 122 tane sokağa davet metni var. KCK'sı ayrı, PKK'sı ayrı, HDP'si ayrı. Bir daha diyorum; 122 tane 'Sokağa çıkın' daveti var. 

Siz hangi barıştan bahsediyorsunuz, Bu barış çağrıları değil, savaş çağrıları. 'Sokağa çıkın, Yasin Börü'yü öldürün' diyenler hangi barıştan bahsedecek 'Sokağa çıkın, Kürtleri öldürün' diyenler hangi barıştan bahsedecek. Barışı kirlettiniz" dedi.

foto-367.jpg

TURAN'IN İSTİFASI İSTENDİ

HDP sıralarından Bülent Turan'ın konuşmalarına tepki gösterilirken HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Turan'dan bu ifadelerini ispatlayamazsa istifa etmesini istedi.

LİSTEYİ GÖSTERDİ, TARTIŞMA BAŞLADI

Bülent Turan, tekrar söz alarak elindeki listeyi gösterdi. AK Partili Turan, istedikleri taktirde bu listeyi HDP'lilere de verebileceğini söyleyince tartışma başladı.

BALUKEN, AK PARTİ SIRALARNA YÜRÜDÜ

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, tartışmanın uzaması üzerine oturuma ara verdi. Bu sırada HDP'li Baluken, AK Parti sıralarına giderek Bülent Turan'la tartışmaya başladı.

MEHMET ALİ ŞAHİN TANSİYONU DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI

AK Partili ve HDP'li milletvekilleri arasında itiş kakış yaşanırken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in de araya girerek tansiyonu düşürmeye çalıştığı görüldü.

eskidende böyleydi
 // Muammer Bekaroğlu
bunları görünce 70 yıllar aklıma geldi,kızılaymeydanıda zannediyorlar kendilerini,kürsüye çıkıp konuşmak başka gavga başka,aile içinde bile kavga çocuklara yansır,bunlar bunu anlamaktanda acizlermi....
10 Mart 2016 Perşembe 13:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler