YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te 'çüş' kavgası
CHP Sinop Milletvekili Engin Altay'ın AK Parti'li Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can'ın konuşması sırasında ''çüş'' demesi, Genel Kurulda tartışmya neden oldu.
Meclis'te 'çüş' kavgası
10 Aralık 2011 / 23:52 Güncelleme: 10 Aralık 2011 / 23:55

TBMM Genel Kurulunda Adalet Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, adliye binalarının 2002 yılı öncesi durumlarıyla ilgili bazı bilgiler verdi. Bugün ise 145 modern adliye binasının tamamlandığını belirten Can, Cumhuriyet tarihinde yapılanların beş misli adliye binası yapıldığını ifade etti.

Bu sırada, CHP arka sıralarından bir milletvekilinin ''çüş'' diye bağırdığı duyuldu.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Meclisin mehabetine hiç yakışmıyor. Hangi milletvekili ise açık yüreklilikle ortaya çıksın ve özür dilesin'' dedi.

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay kürsüye gelerek, ''Sizin Cumhuriyet tarihiyle derdiniz nedir bilmiyorum. Bir milletvekilinin bu kürsüye gelip 'Cumhuriyet tarihinde yapılanların beş katı kadar adliye binası yaptık' ifadesi benim garipsediğim bir ifadedir. Doğru da değildir. Sarf ettiğim kelime kastı aşmış olabilir ama AKP milletvekillerinin her vesileyle bu kürsüye gelip Cumhuriyet tarihiyle uğraşmalarını da kınıyorum''diye konuştu.

Yakut'un, özür dilemesinde ısrar etmesi üzerine yeniden kürsüye dönen Altay, ''Bu kürsüde Cumhuriyet tarihiyle uğraşılmasına tahammül edemiyorum. Söylediğim kelime kastı aşmıştır, geri alıyorum'' dedi.

Ancak tartışmaların büyümesi üzerine, Yakut birleşime beş dakika ara verdi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler