YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te başörtülü milletvekili olacak!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Ümit ediyoruz ki önümüzdeki döneme parlamentoda başörtülü milletvekili olacak'
Meclis'te başörtülü milletvekili olacak!
06 Ekim 2013 / 16:28 Güncelleme: 06 Ekim 2013 / 19:57

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başörtüsü ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanlığı'nda var, Başbakanlıkta var, Meclis'ten niye olmasın" açıklamasıyla ilgili, "MHP'nin bu noktaya gelmesini demokratikleşmesi bakımında önemli bir gösterge diye düşünüyorum" dedi.

Şartlardaki talebe göre, ümitlerini bir sonraki dönemde parlamentoda başörtülü milletvekili olacağı yönünde olduğunu belirten Kurtulmuş şunları söyledi:

"Öncelikle çok teşekkür ederiz. MHP'nin bu noktaya gelmesi demokratikleşmesi bakımından önemli bir gösterge diye düşünüyorum. Çünkü biliyorsunuz 1999'da Türkiye'de Merve Kavakçı meclisten kovulurken, bir MHP'li arkadaşımız o zamanki MHP yönetimi tarafından başörtüsü açılarak zorla meclise girmek zorunda kaldı. Bugünkü yasal mevzuat içerisinde zaten bir milletvekilinin meclise gelmesi engelleyen bir şey yok. Bu şartlara göre, talebe göre ümit ediyoruz ki önümüzdeki döneme parlamentoda başörtülü milletvekili olacaktır" dedi.

Kurtulmuş, açıklamasının ardından temaslarını tamamladığı Adıyaman'dan ayrıldı.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler