YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mecliste ayağa kalkan CHP'lilere Davutoğlu'ndan sert cevap
Başbakan Ahmet Davutoğlu, meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında konuşmasını keserek ayağa kalkan CHP'lilere sert cevaplar verdi. Davutoğlu; "Milli iradeye saygı göstermediğinizde biz sizi yerinize oturturuz" dedi.
Mecliste ayağa kalkan CHP'lilere Davutoğlu'ndan sert cevap
13 Aralık 2014 / 11:28 Güncelleme: 13 Aralık 2014 / 13:49

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nevşehir'de Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'ndaki AK Parti Nevşehir İl Kongresi'nde konuştu.

"Biz sizi yerinize oturturuz"

Mecliste ayağa kalktılar. Siz istediğiniz kadar ayağa kalkın. Millet ayağa kalktığında, milli iradeye saygı göstermediğinizde biz sizi yerinize oturturuz. Hiç ümitlenmeyin Kılıçdaroğlu, kimi yanınıza alırsanız alın bu millet size bir daha iktidar göstermeyecektir.

"Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'ndaki rezervleri harcayacak, alıp şapkasını gidecek. Yok öyle yağma"

Başbakan Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu diyor ki 'Bana bir 4 yıl verin, gerisini istemem.' Neden biliyor musunuz? Çünkü biliyor AK Parti dönemlerinde Hazine doldu, ekonomi bereketlendi, rezervlerimiz rekor düzeylerde. Gelecek, dolu Hazineyi, Merkez Bankası'ndaki rezervleri harcayacak, alıp şapkasını gidecek. Yok öyle yağma." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

-Başbakanlık görevini aldığımdan beri yirmiyi aşkın vilayeti gezdim. Başka partiler bizim gibi halkla kucaklaşabildiler mi? Kendi oy aldıkları yere gidebilirler. Bizim gibi ülkenin her yerine gidebildiler mi? Bizim için siyaset her yerde yapılır.

- (AK Gençlik'e) Elimden gelse hepinizi tek tek öper gözlerinize bakardım.

"Size darbeci demeye devam edeceğiz"

Meclis'te 'Mısır'ı desteklediniz, darbecisiniz' deyince ayağa kalktılar. Sandılar ki korkacağız,sözümüzden rücu edeceğiz. Biz ayağa kalktık mı herkes selam durur. Madem darbeyi desteklemiyorsunuz, neden 27 Mayıs için darbe demiyorsunuz? '27 Mayıs Türkiye demokrasisine vurulan bir hançerdir' demedikçe biz de size darbeci demeye devam edeceğiz"

"Kendi milletvekillerinle yüzleş"

Üniversitelerde başı örtülü kızlarımızı ikna odalarına götürenlerin arasında CHP'li vekil Nur Serter de vardı. Önce kendi milletvekillerinle yüzleş. İhtilali kurtuluş yolu olarak gören milletvekilinin darbeyi desteklemediğine inanılabilir mi?

Süheyl Batum'un ihracı ile ilgili kendisine soru soran muhabirine 'Benim bilgim de sizin kadar' diyor. Kendi milletvekilinden haberi yok. Sayın Cumhurbaşkanımız ona 'Genel Müdür' diyor ama benim notum kıt, onu da diyemeyeceğim.

-Sayın Kılıçadroğlu kendi döneminde imtihansız kimsenin alınmadığını savundu, Kılıçdaroğlu'nun SGK'ya sınavsız personel alınması konusunda imzası var

-Sayın Kılıçdaroğlu biz 12 yılda bu ülkeyi IMF önünde borç dilenmekten G20 başkanlığına getirdik, aramızdaki fark bu.

-İddialı isen, yeni vizyon Türkiye'nin karşısına başka alternatif koy, Anadolu'yu karış karış gez. Bu millet değil dört yıl, dört dakika bile vermez sana.

16:24
 // M Sami
Amin kardesim, amin...
13 Aralık 2014 16:24
12:58
 // M.N.A.
sayin Başbakanım Rabbim size uzun ve hayırlı bir ömür versin nede güzel söylediniz...
13 Aralık 2014 12:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler