YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclise gelen dokunulmazlık dosyası sayısı 567'ye ulaştı
Dokunulmazlık dosyaları Meclise gelmeye devam ediyor. Son olarak, HDP milletvekillerine ait 5 dokunulmazlık dosyasının TBMM'ye sunulmasıyla birlikte toplam dosya sayısı 567'ye ulaştı.
Meclise gelen dokunulmazlık dosyası sayısı 567'ye ulaştı
13 Nisan 2016 / 19:44 Güncelleme: 13 Nisan 2016 / 19:45

Aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da olduğu bazı HDP milletvekillerine ait 5 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.

AK Parti, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişiklik teklifini sunarken, Meclise yeni dosyalar gelmeye devam ediyor.

Yüksekdağ'ın yanı sıra HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan'ın Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkereleri, Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

Bu dosyalarla birlikte Meclise gelen dokunulmazlık dosyası sayısı 567'ye ulaştı.

 

AA

vatan haini vekil istemiyoruz
 // murat
mecliste terörist ve terör sempatizanı vekil istemiyoruz..Hangi ülkede görülmüş bu yawww Allah aşkına...Hem bizim vergilerimizle yan gelip yatacaklar hem bu paraları bize kurşun olarak sıkacaklar atın bu insan kılıklı vatan hainlerini bir an önce halkın sabrı kalmadı...
14 Nisan 2016 Perşembe 01:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler