YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'e başörtüsüyle gelecek mi?
AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Meclis'e başörtülü geleceği yönündeki iddialara ilişkin konuştu.
Meclis'e başörtüsüyle gelecek mi?
25 Ekim 2013 / 11:10 Güncelleme: 25 Ekim 2013 / 11:22

Şahkulubey, iddialara ilişkin, "Meclis'e nasıl geleceğim konusunda öncelikle benim karar vermem gerekiyor. Kararımı verdikten sonra bu kararımı AK Parti Grubu ile paylaşacağım ve ona göre hareket edeceğim. Sonuçta bağımsız bir milletvekili değilim, AK Parti milletvekiliyim" dedi.

Şahkulubey, yaptığı açıklamada, hasta olduğunu ve bu nedenle evde dinlendiğini belirterek, henüz Meclis'e de gelemediğini, rahatsızlığı nedeniyle evde misafir bile kabul etmediğini söyledi.

"Hacda başınızı örttünüz ve o şekilde de devam ediyorsunuz" sözleri üzerine Şahkulubey, "Daha bir yere çıkmadım doktor dışında" dedi.

Şahkulubey, "Meclis'e başörtülü mü gelmeyi düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Bununla ilgili pek bir şey söylemek istemiyorum. Meclis'e nasıl geleceğim konusunda öncelikle benim karar vermem gerekiyor. Kararımı verdikten sonra bu kararımı AK Parti Grubu ile paylaşacağım ve ona göre hareket edeceğim. Sonuçta bağımsız bir milletvekili değilim, AK Parti milletvekiliyim" yanıtını verdi.

"Eğiliminiz sanki mevcut halinizle devam etmek ister gibi" sözleri üzerine ise Şahkulubey, "Çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Çünkü oranın (hac) manevi havası çok ayrı, orası anlatılmaz, yaşanması lazım" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler