YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis yoğun mesai yapacak
Meclis yoğun mesai yapacak
08 Mayıs 2013 14:55
Meclis, gelecek hafta 23.00'e, Mayıs ayının son iki haftasında ise 20.00'ye kadar çalışacak.

AK Parti, TBMM Genel Kurul'unun çalışma takvimine ilişkin grup önerisini Genel Kurul'a getirdi.

Kabul edilen öneriye göre, gündemdeki bazı tasarı ve teklifler gündemin ön sırasına alındı.

Türk Petrol Kanunu Tasarısı, RACVIAC-Güvenlik İşbirliği Merkezi Anlaşması'nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, Gemi Balast Suyu ve Sedimanlarının Kontrolü ve Yönetimi Hakkında Uluslararası Sözleşmeye Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, 1978 Protokolü ile Değişik 1973 Tarihli Denizlerin Gemiler Tarafından Kirletilmesinin Önlenmesine Ait Uluslararası Sözleşmenin 3. ve 4. Eklerine Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı ile 1974 Denizde Can Emniyeti Uluslararası Sözleşmesine İlişkin 1988 Protokolüne Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nın da aralarında bulunduğu bazı kanun tasarıları gündemin ön sıralarına alındı.

Genel Kurul'da; 7, 14, 21 ve 28 Mayıs Salı günleri 1 saat sözlü sorular görüşülecek, diğer denetim konuları görüşülmeyecek. 8, 15, 22 ve 29 Mayıs Çarşamba günleri ise sözlü sorular görüşülmeyecek.

Bugün Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerinin;bugün ve yarın ise bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarıların bitimine kadar çalışılacak.

Genel Kurul; haftaya 23.00'e, Mayıs ayının son iki haftası da 20.00'ye kadar çalışacak.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler