YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis Başkanı Kahraman; Bir meczupla karşı karşıyayız
Meclis Başkanı Kahraman; Bir meczupla karşı karşıyayız
27 Eylül 2016 12:35
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Fetullahçı ayıklanma devam ediyor. Maske takmış bir insanın uzun yıllar meydana getirdiği yapı, ona inandı. Maalesef bir meczupla karşı karşıyayız. Ayıklama kendiliğinden oluyor" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağına  operasyon yapılmasına ve FETÖ üyelerinin iletişim kurduğu Bylock programını kullanan milletvekillerinin anımsatılması  üzerine "Fetullahçı ayıklanma devam ediyor.  Maske takmış bir insanın uzun yıllar meydana getirdiği yapı, ona inandı. Maalesef  bir meczupla karşı karşıyayız.

Ayıklama kendiliğinden oluyor. Bünye reddediyor zaten İyi niyetle yola çıkmış olanlar ayrı. Bütün bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan tabloya  rağmen devam edenleri toplum bir tarafa itecektir. Siyaset kurumları, askeriye,  yargı, eğitim buna dahildir. Bütün işlemler muhakkak  adaletle yapılacaktır" dedi.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Tören Salonunda 26'ncı Dönem Birinci Yasama Yılının değerlendirmesini yaptı. Konuşmasında sık sık yeni anayasa vurgusu yapan İsmail Kahraman, bir gazetecinin 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağına henüz operasyon yapılmadığını anımsatması üzerine  şöyle konuştu: "Fetullahçı ayıklanma devam ediyor.

8 Kanun Hükmünde Kararname var OHAL çerçevesinde çıkarılan. Bunlar tasfiye ediliyor. Kurumlar kendi içinde tasfiyelerini yapıyorlar. İllerde yanlış yapılmış ise düzeltilmesi konusunda çalışmalar yapılıyor. Başbakanımızın ifadesiyle sapla samanı karıştırmayacağız. Hakikaten öyle olunması lazım. Kişinin hakkı hukuku bir tarafta devletin bekası ve geleceği var. Bu iyi dengelenmeli."

Kahraman  FETÖ üyelerinin  iletişim kurduğu  Bylock programını kullanan milletvekillerinin listesinin kendisine gelip gelmediğinin sorulması üzerine “Hepimizin gözü önünde cereyan eden hadise sıkıntı verecek üzüntü verecek bir hadiseydi. Maske takmış bir insanın uzun yıllar meydana getirdiği yapı, ona inandı. Maalesef  bir meczupla karşı karşıyayız.

Ayıklama kendiliğinden oluyor. Bünye reddediyor zaten. İyi niyetle yola çıkmış olanlar ayrı. Bütün bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan tabloya  rağmen devam edenleri toplum bir tarafa itecektir. Siyaset kurumları, askeriye,  yargı, eğitim buna dahildir. Bu böyle olmaktadır her sahada. Bütün işlemler muhakkak  adaletle yapılacaktır. Hukuk devletin adaletin temelidir. Hz. Ömer'in dediği gibi 'Adalet mülkün temelidir' “diye konuştu.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler