YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mayıs ayında borcumuzu ödeyerek biz IMF'ye borç vereceğiz
Mayıs ayında borcumuzu ödeyerek biz IMF'ye borç vereceğiz
02 Mart 2013 08:20
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, ''IMF'ye borcumuz 400 milyon dolara kadar geriledi. Mayıs ayında da kalan borcumuzu ödeyerek biz IMF'ye borç vereceğiz'' dedi.

 

Kağıthane Kültür Merkezi'ndeki ''AK Parti Kağıthane İlçe Danışma Meclisi Toplantısı''na katılan Erdem, AK Parti'nin verdiği hizmetlerden dolayı başlarının dik olduğunu, vatandaşla iç içe olduklarını, bu sebeple çok güzel işlere imza attıklarını söyledi.
 
Erdem, 28 Şubat 1997'de yaşananlara işaret ederek, ''AK Parti hükümetine kadar çok şey kaybedildi. Her ihtilal bir krizdir ve soygun demektir. 27 Mayıs 1960 ihtilalinde Türkiye IMF'ye bağlanmıştır. Kasamızda ne var ne yok hepsi çalınmıştır. Aynı durum 28 Şubat'ta da oldu'' dedi.
 
Yıllar sonra AK Parti'nin IMF'ye borcu ödediğini hatırlatan Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''IMF'ye borcumuz 400 milyon dolara kadar geriledi. Mayıs ayında da kalan borcumuzu ödeyerek biz IMF'ye borç vereceğiz. Halkımızın arasında gururla dolaşıyoruz. Yüzde 50'e yakın bir oy almış partiyi kapatmaya çalıştılar. Ancak Başbakanımızın duruşu bu durumu geri püskürttü. Türkiye büyümeye, gelişmeye devam ediyor ve edecek. Vatandaşın alım gücü geçmişe oranla gittikçe büyüyor. Vatandaşımız artık refah payı da alıyor.''
 
Süt bankası projesinden karlı çıkacaklarına inandığını belirten Erdem, ''Vatandaşımız ne kadar duyarlıysa, biz de o kadar duyarlıyız. Şu anda zararı, yararı araştırılıyor'' şeklinde konuştu.
 
Yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başlanılacağını dile getiren Erdem, başarılarının artarak devam edeceğini ifade etti. 
 
Bu arada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, gün içinde İstanbul'da bazı ziyaretlerde bulundu. 
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler