YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Masum Türker'den Kemal Derviş gerçekleri!
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Kemal Derviş hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türker, "Kemal Derviş Türkiye'ye Bakan olarak davet edilmedi. Uçaktayken Bakan oldu" dedi.
Masum Türker'den Kemal Derviş gerçekleri!
14 Ekim 2015 / 06:13 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 07:38

Kanal A ekranlarında Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı Kemal Derviş hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Masum Türker'in o açıklamaları:

"Kemal Derviş Türkiye'ye bakan olarak davet edilmedi. Uçaktayken Bakan oldu"

"Kemal Derviş kimin adamı bilmem. Ama bizim adamımız değil. DSP'yi mahveden adamdır.

DSP'nin siyaseten özeleştiri yaparsak yaptığı iki hata var. Birinci hata Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı Cumhurbaşkanı olarak seçmemiz. Biz parti olarak kendimizden bir aday çıkarmadık. İkincisi kriz çıkmış, Bakan değişecek benden önce koltuğa layık 10 tane arkadaşımız vardı. Zaten Kemal Derviş Türkiye'ye Bakan olarak davet edilmedi. Uçaktayken Bakan oldu. Türkiye'ye Merkez Bankası Başkanı olarak çağrıldı. Ama Kemal Derviş uçaktayken medya, uluslararası sermaye, Türkiye'yi sömürmek isteyenler, herkes Bakan olması lazım dedi.

Bakan olmakla, Merkez Bankası Başkanı olmak arasında ne fark var? Bakan olduğunuz zaman Türkiye'nin faizi ve borcunu siz idare ediyorsunuz. Hemen medya kuşandı Bakan dedi. Hatta gelirken açıklama yapmasın diye o arkadaşı iş adamı, "Kemal sakın açıklama yapma. Sen Bakan olacaksın" dedi.

Bush Ecevit yok deyince, Derviş'i muhatap alıp 50. hükümetin işini bitirmiş

"Kemal Derviş'le ilgili bir hikaye anlatayım. Bülent Ecevit'le de ilgili. İki önemli tarih: 22 Ocak 2002 - 3 Şubat 2002.

22 Ocak 2002'de rahmetli Bülent Ecevit, DSP'den İsmail Cem, Anavatan Partisi'nden sayın Zeki Çakan, MHP'den ya Tunca Toskay Beyefendi ya da o zamanın Ticaret Bakanı. Bir de Kemal Derviş. Odaya Bush giriyor. Bu hikayeyi anlatan kişi Bülent Ecevit'in askeri danışmanı olan bir Korgeneral.

Bush diyor ki, "Biz Irak'a girmek istiyoruz. Ecevit diyor ki, "Biz size yardımcı olamayız. Orada Müslümanlar yaşıyor" diyor. Bush Ecevit'i bırakıyor. O Bakanların hepsini bırakıyor. Dışişleri Bakanı İsmail Cem'i bırakıyor. Bush konuşurken muhatap olarak yalnız Kemal Derviş'i alıyor. Dönüyorlar. Bir Tümgeneral bu komutanı arıyor ve soruyor 'Komutanım nasıl geçti' diye. "Valla sorma diyor 50. hükümetin işi bitti." Nasıl bitti diyor? İşte böyle böyle diyor. "Ecevit yok deyince ipini çektiler. Derviş'i muhatap aldılar." Bu Korgeneral o tarihlerde aniden hastalandı. Aniden o hastalıktan dolayı bitkisel hayata girdi ve konuşamadı."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

nerdeydi mhp nirdeydi mhp nin vatan severleri..
 // atiker
abd mhp yi paspas gibi açıkca kendi yoldaşı olarak kullanmış ecevit bunlardan daha milliymiş bahçeli korkusundan türkide bile istifa edemedi taa gitti cin seddinden istifa ettiğini duyurdu bahçeli ve mhp liler o dönemi iyi analiz edip sorgulamalı niye ortak olduk ne alıp ne verdik ne kaybettik neler kaybettirdik vatansever milliyetci geçinenler kimlere hizmet etti bilmeleri lazım hem 28 şubat dayatmalarını hayata geçirdiler hemde türkiyeyi her açıdan kaosa sürüklediler bu günde mhp nin rolü aynı...
14 Ekim 2015 Çarşamba 14:38
1
 // 1
Tezkere için ugrasan kimdi ???...
14 Ekim 2015 11:56
Masum
 // uykucu
Bu olay nerede olmus? Baskan Bush pesrevsiz bizim bakanlarla, korgeneral ve de ecevit'in arasina nerede dalmis?...
14 Ekim 2015 Çarşamba 10:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler