YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Masadan kalkan CHP'den ilk açıklama
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan basın toplantısında Anayasa komisyonunun dağıldığını açıkladı.
Masadan kalkan CHP'den ilk açıklama
17 Şubat 2016 / 08:20 Güncelleme: 17 Şubat 2016 / 11:44

Komisyonun başkanlık sisteminin bir planı olduğunu ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Meclis Başkanı bir mutabakat olmadığı için komisyonun çalışamayacağını ilan etti"  dedi. 

Tezcan; "Uzlaşma Komisyonun çalışmaları Meclis Başkan'ın komisyonun çalışmalarına devam edemeyeceğini açıklaması ile son buldu. Biz özellikle bu süreçte bir rejim tartışmasına fırsat vermeme konusunda kararlılığımızı gösterdik. Hükümet sisteminde anlaşmadan yola çıkılması halinde sorunları halının altına süpürmekten başka bir şey yapamayacağımızı ifade ettik." diye konuştu.

Bülent Tezcan; "Niyet Haziran ayına kadar süreci oyalayıp haziran alına kadar komisyonu çalışıyor gibi gösterip olmadı diyerek uzlaşma sağlanamadı dilerek bu komisyonun çalışmalarını başkanlık kampanyasının yal kol faaliyeti olduğu ortaya çıktı bu görüşmelerde.

200 yıllık geleneğimize uygun kişiye özel bir rejim sevdası olmadan bir anayasa yapmaya varız dedik. Bir mutabakat sağlanamıyorsa gelin 24. dönemde oluşturulan uzlaşma komisyonun mutabakata vardığı 60 maddeyi yargı ile ilgili hükümleri dahil ederken bunları çıkaralım bunun için de 1 ay süre verelim komisyonun görevini böyle tarif edelim uzlaşılan malzeme var buyurun 60 maddeyi beraber geçirelim." ifadelerini kullandı.

o da ne
 // aksaray
Senin 200 yıllık geleneğin mi var. dengesiz, 1000 yıllık tarihin seni ilgilendirmiyor değilmi. Çünkü cuntacılık, adam gibi adamları devirme, bat yaltakçılığı ve gayri milli olma süreci 200 yıl önce başladığı için mi tarihini sadece 200 yıldan ibaret sanıyorsun herhalde...
17 Şubat 2016 Çarşamba 14:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler