YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marmaris Belediye Başkanı'nın evine silahlı saldırı
Marmaris Belediye Başkanı'nın evine silahlı saldırı
30 Mart 2014 21:42
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'den tekrar aday olan Belediye Başkanı Ali Acar'ın villasına silahlı saldırıda bulunuldu.

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'den tekrar aday olan Belediye Başkanı Ali Acar'ın villasına silahlı saldırıda bulunuldu. Vilanın duvarlarına ve park halindeki iki otomobile çok sayıda mermi isabet ederken, şans eseri ölen ve yaralanan olmadı. Olay anında Başkan Ali Acar'ın ailesi ile birlikte villasında olduğu öğrenildi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Armutalan Beldesi, Yıldırım Beyazıt Caddesi'ndeki villasına, bugün saat 19.00 sıralarında, silahlı saldırı oldu. CHP Marmaris İlçe Teşkilatı Binası'nda bir süre partililerle görüşen Başkan Ali Acar'ın vilasına dönmesinden yaklaşık 5 dakika kadar sonra, plakası belirlenemeyen gri renkli bir otomobilden ateş açıldı. Üç kişi oldukları sanılan saldırganlar, daha sonra hızla kaçtı. Saldırganların açtığı ateş sonucu mermilerden 3'ü villaya, 4'ü ise park halindeki iki otomobile isabet etti. Olay anında Acar'ın villanın önünde olan koruması ve şoforü durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, kaçan otomobilin bulunması ve saldırganların yakalanması için çalışma başlattı. Çevredeki MOBESE ve güvenlik kamearsı kayıütları incelemeye alındı.

Başkan Ali Acar'ın koruması Yunus Şahin, "Evin önünden hızla geçern bir otomobilin camından bir kişi rastgele eve doğru ateş etti. Hemen yere yatıp, kendimizi koruduk. Bir yandan da polisi arayıp, durumu haber verdik' dedi. Olayı haber alan partililer, başkan Acar'ın evine akın etti.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler