YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marmaray'ın dualarla açılışını eleştirenlere ne dedi?
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan partisinin Kızılcahamam'daki 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor.
Marmaray'ın dualarla açılışını eleştirenlere ne dedi?
02 Kasım 2013 / 12:21 Güncelleme: 02 Kasım 2013 / 12:57

Başbakan Erdoğan, "AK Parti içinde 11 yıldır sen ben kavgası bekleyenler var. Bütün siyasi ikbalini, istikbalini bir şeyler üretmek üzerine değil AK Parti içinde, temenni ettikleri nifak üzerine kurmuş, bunun için pusuda, dışarıda bekleyenler var. 11 yıldır işte bunların hevesini kursaklarında bıraktık, bundan sonra da onları hayal kırıklığına uğratmaya hep birlikte devam edeceğiz" dedi.

Biz Marmaray çoşkusunu yaşarken...

Başbakan Erdoğan: "Biz İstanbul'da cumhurbaşkanımızla bakanlarımızla konuk cumhurbaşkanıyla konuk başbakanlarla en önemlisi de yüz binlerce vatandaşımızla Marmaray coşkusunu yaşarken, Muhalefetin Genel Müdürü Ankara Tandoğan'da son derece seviyesiz, son derece edep dışı bir biçimde, bu ülkenin Başbakanı'na hakaret ediyor. Onlar hep birlikte 10. Yıl Marşı'nı söylerken biz, 90. yıla Marmaray'ı hediye ediyor, 100. yılın hedeflerinden bahsediyoruz."

"Marmaray'ın dualarla açılması sizi neden rahatsız ediyor?"

Başbakan Erdoğan: "Bu ülkenin ilk meclisi Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının iştirak ettiği dualarla açılmıştır. Marmaray'ın dualarla açılması sizi neden rahatsız ediyor  Bu ülkenin bizzatihi İstiklal Marşı'nda dua vardır" dedi.

"Yeni Türkiye'de imtiyazlara yer yoktur"

Başbakan Erdoğan: "Toplumun farklı düşünmesi ya da farklı talepleri dile getirmesi bir kutuplaşma değildir ancak imtiyaz elde etmek ya da elindeki imtiyazları muhafaza etmek adına, teröre, şiddete, sokak eylemlerine, illegal yöntemlere başvurmak bir kutuplaşmadır ve biz böyle bir kutuplaşmanın önünde var gücümüzle dururuz. İmtiyaz elde etmek ya da elindeki imtiyazları muhafaza etmek isteyenlerle herhangi bir uzlaşmayı, biz demokrasiye, insani değerlere, her şeyden öte millete bir ihanet olarak görürüz. Yeni Türkiye'de imtiyazlara yer yoktur ve olamaz. Yeni Türkiye'de, siyasette, hukukta, ekonomide, sosyal hayatta, imtiyazlara yer yoktur ve olamaz. Türkiye'nin sahibi 76 milyonun tamamıdır. Bayrağın sahibi, vatanın sahibi, ortak değerlerimizin sahibi 76 milyonun tamamıdır." dedi.

"Son derece kasıtlı bir şekilde Türkiye gündemine taşınmak istenen kavramlar var"

Başbakan Erdoğan: "Belli çevrelerce son derece kasıtlı bir şekilde Türkiye gündemine taşınmak istenen kavramlar, demokratik siyaset zeminini zayıflatmayı amaçlayan kavramlardır. Diktatörlük, sivil diktatörlük, post modern otoriterlik, Müslüman vesayeti, kutuplaşma, çoğunluğun azınlığa hükmetmesi, mahalle baskısı, yaşam tarzlarına müdahale gibi kavramlar. Belli zamanlarda ve belli bir program dahilinde bunlar tedavüle sokulmak isteniyor"

"Bu ülkeyi, bu cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisi değil, millet kurmuştur"

Başbakan Erdoğan: "Bu ülkeyi, bu cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisi değil, millet kurmuştur, bunu iyi bilmemiz lazım. Bu ülkeye demokrasiyi Cumhuriyet Halk Partisi getirmemiş. CHP'nin direnişine rağmen, CHP'ye rağmen millet demokrasiyi getirmiştir, bunu da iyi bilmemiz lazım."

"Başörtülü bayanların üniversiteye, Meclis'e girememeleri anormaldir"

Başbakan Erdoğan: "Başörtülü kızların üniversiteye girebilmesi değil üniversite kapısından çevrilmesi anormaldir. Başörtülü bayanların Türkiye Büyük Millet Meclisine girmesi değil bugüne kadar girememiş olması garabettir. Ne oldu bir şey oldu mu. İşte bakın normalleşti. Şimdi sevgi taçlandı, dayanışma taçlandı. Çok daha farklı bir zemine oturdu. Benim başı örtülü, başı açık kardeşlerim arasında bir sıkıntı yok ki, sıkıntı ne yazık ki karar vericilerin."

Çözüm Süreci

Başbakan Erdoğan: (çözüm süreci) "Süreci çok büyük bir sabırla, çok büyük bir hassasiyetle muhafaza ediyoruz. Muhalefet partilerinin son derece sorumsuz tavırlarına rağmen içeride ve dışarıda yapılan çirkin saldırılara rağmen savaş lobilerinin, kan lobilerinin kışkırtmalarına rağmen bu baharın kalıcı olması için yüreğimizi ortaya koyuyoruz. Bu süreci bozan bunun vebalinin altında kalır. Ben anamuhalefete de diğer muhalefet partilerine de sesleniyorum. 'Gidin lütfen bölgede bir tabela partisi olarak kalmayın, orada siyaset yapın. Orada demokrasi mücadelesini verin."

Yeni Türkiye'de...

Başbakan Erdoğan: "Yeni Türkiye, Meclis'in açıldığı günkü Türkiye'dir. Yeni Türkiye 76 milyonu bir, beraber, eşit gören bir Türkiye'dir. Yeni Türkiye, imtiyazları ortadan kaldırmış, geleceğe umutla bakan, güvenle bakan ortak hedeflere birlikte yürüyen bir Türkiye'dir. Tıpkı 23 Nisan 1920'de olduğu gibi bugünün ve geleceğin Türkiyesinde de ayrımcılığa inanıyorum ki yer bulunmayacak. Tıpkı ilk Mecliste olduğu gibi bugünün ve geleceğin Türkiyesinde de aşağılama, horlama, ret, inkar ve asimilasyon olmayacak. Yeni Türkiye'de inşallah yeni acılar olmayacak. Yeni Türkiye'de geçmişin ağırlıkları, geçmişin prangaları, zincirleri olmayacak. Yeni Türkiye'de paryalar olmayacak, garipler olmayacak. Kendisine misafir gibi bakılan veya kendisini misafir gibi hisseden, kendisini yabancı gibi hisseden, kendisine uzaydan gelmiş gibi muamele edilen kesimler olmayacak."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- 3 Kasım 2002 seçimlerinin üzerinden tam 11 yıl geçti Her seçimde arttırdığımız oy oranıyla yolumuza devam ediyoruz

- AK Parti siyasetin teorisini de demokrasi tarihini de yeni baştan yazmış bir siyasi partidir

- Bu milletin derdi bizim derdimizdir bize kimse millet milliyet dersi vermesin

-  Bizim fetretimiz milletin fetretidir. Bir fetret dönemine bir fetret iklimine asla müsaade etmeyeceğiz.

Bu muhalefette bir Marmaray, hızlı tren vizyonunu gören var mı? Bütün Türkiye'yi kucaklayan bir politika var mı?

Türkiye'de bir kutuplaşma yoktur Gündeme taşınmak istenen kavramlar demokratik siyaset zeminini zayıflatmaya dönük

KEMALİZME GÖRE GÜNAH
 // DÜNYANIN EN PİSKOPOS ADAMI
Bu hareket, dini mubini kemalizme aykırıdır, günahtır. Bu günahı işleyenler, kemalizm dininden çıkmış, kafir olmuştur. Bunun kefareti, 30 adet onuncu yıl marşı, 81 defa 'atam', 18 defa hitabe okuduktan sonra, anıtkabirin kutsal suyu ile yıkanmasıdır. Ayrıca, 20 tane kemaliste, büst hibe etmelidir. Zinhar hüküm böyledir....
02 Kasım 2013 Cumartesi 21:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler