YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mansur Yavaş, Melih Gökçek'i yuhalatmadı
Mansur Yavaş, Melih Gökçek'i yuhalatmadı
04 Mart 2014 15:50
Halkın Melih Gökçek’i yuhalamasına izin vermeyen Yavaş, "En güzel cevabı sandıkta vereceksiniz" dedi.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Kazan ilçesini ziyaret ederek, seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptı. Vatandaşların yoğun ilgisi üzerine otobüsün üzerinden Kazanlılara seslenen Yavaş, “Bizler çalıştığımız yerde kendimizi değil kentimizi zengin ederiz, bizler etrafımızı değil esnafımızı zengin ederiz. Kamu kaynaklarını harcarken kendi paramız gibi kuruşunun hesabını verecek şekilde harcarız.” diye konuştu.

Halkın Melih Gökçek’i yuhalamasına müsaade etmeyen Yavaş, “En güzel cevabı sandıkta vereceksiniz” dedi.

Ankara’nın Eskişehir yolundan ibaret olmadığını söyleyen Yavaş, “Mum dibine ışık vermiyor maalesef. Plazalar dikiliyor, paralar kazanılıyor. Ancak Ankara’nın ilçeleri maalesef gerekli zenginliğe bir türlü ulaşamıyor. İşte şimdi yüzyılın fırsatı karşınızda. 60 yıl sonra bu toprakların ekmeğini yemiş, suyunu içmiş evladınız aday yapıldı. İnşallah Kazanlılar bunun kıymetini bilecekler. Bundan sonra Kazanın öz değerlerini kavununu, fasulyesini bilen insanlar yönetime gelecek. Buralardan para kazanmanızı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Ankara’da ulaşım ve suyun ucuzlayacağının altını çizen Yavaş, “Diyor ki Sayın Başkan nasıl ucuzlatacaksın? Ben belediye başkanlığı yaptım, ben hesabımı bilirim. İmar artışlarıyla ortaya çıkan rantı Belediye lehine kullanacağım. Allah nasip ederse bundan sonra o rantların hepsini belediyeye akıtırım, suyu da çok daha fazla ucuzlatırım” ifadelerini kullandı.

Kazan’da çiftçinin perişan olduğunu ve sanayinin gelişmediğini kaydeden Yavaş, “Açıkçası yol kenarından geçerken Kazan’ın sanayi şehri mi tarım şehri mi olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum. İmarda da büyük yanlış var. Allah nasip ederse bundan sonra Kazanlılara diyorum ki yerinizi yurdunuzu başkasına satmayın. Sizin malınızı toprağınızı kurda kuşa yem ettirmem” dedi. Mansur Yavaş konuşmasının ardından pazar yeri ve esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler