YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mansur Yavaş: "İlk defa CHP'ye oy verdim"
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Ankara artık kirli siyasetten kurtuluyor, bunun müjdesini verebilirim" dedi.
Mansur Yavaş: "İlk defa CHP'ye oy verdim"
30 Mart 2014 / 13:37 Güncelleme: 30 Mart 2014 / 13:42

Yavaş, oyunu Çankaya Hasan Özbay İmam Hatip Ortaokulunda 4268 nolu sandıkta kullandı. Oy kullanacağı okula eşi Nursen Yavaş ve kızlarıyla gelen Yavaş,nüfus cüzdanlarını görevlilere verdi. Yapılan kontrolün ardından oylarını kullanan Yavaş ve eşi, okuldan ayrılırken gazetecilere açıklamada bulundu.

Seçimin Ankara ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni eden Yavaş, şunları kaydetti:

"Allah'tan, ben en az yüzde 51 istiyorum. İnşallah o da nasip olacak. CHP´nin Türkiye genelinde oylarının yüzde 30´ları geçeceğini düşünüyorum. Ama biz genel siyasetle çok ilgilenemedik. Ancak Ankara projeleriyle ilgilendiğimiz için genel siyaseti çok takip şansımız olmadı. Ankara ile ilgili daha çok öngörümüz var."

Ankara'da seçimleri kazandıkları zaman kutlama programlarının şu anda olmadığını belirten Yavaş, "Tabii sandıktan çıkmadan seçim kazandık denmez. Büyük ihtimalle kazanacağız, ondan sonra bir program yapacağız. Çok acelemiz yok. Mütevazive makul şekilde kutlarız" dedi.

Hayatında ilk defa CHP´ye oy verdiğini dile getiren Yavaş, bir basın mensubunun, "Oy verirken CHP logosundan dolayı heyecan oldu mu " sorusuna Yavaş, "Logolara takılmamak lazım" dedi ve seçim sonuçlarını CHP genel merkezinde takip edeceğini bildirdi.

Yavaş, basın mensuplarına teşekkür ederek, "İnşallah bu seçim Ankaramız ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun. Ankara artık siyasetten kurtuluyor bunun müjdesini verebilirim" dedi.

Yavaş´ın eşi Nursen Yavaş da kendisininde ilk defa CHP´ye oy verdiğini belirterek,"Hepimize hayırlı olsun inşallah" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler