YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manisalıların festival coşkusuna katılması ayrıca bir güzellik
Manisalıların festival coşkusuna katılması ayrıca bir güzellik
24 Nisan 2016 16:24
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'ne ilişkin, "Manisa'da farklı görüşlerden insanların bu coşkuya katılmış olması ayrıca bir güzelliktir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde, şifa kaynağı kabul edilen mesirin 476'ncı kez halka saçılmasının ardından Sultan Camisi'ni ziyaret ederek öğle namazını kıldı.

Cami çıkışında gazetecilerin soruları üzerine mesir dağıtım törenini değerlendiren Kurtulmuş, daha önce de istemesine rağmen ilk kez festivale katılma fırsatı bulduğunu belirtti.

Manisa'da bir geleneği yaşamamın büyük bir keyif olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Manisa'da herkesin el birliğiyle farklı görüşlerden, kanaatlerden insanların aynı kortejin içerisinde, halkın yine yan yana durarak bize sevgi gösterilerinde bulunarak bu coşkuya katılmış olması da ayrıca bir güzelliktir." dedi.

Sultan Camisi'nden ayrılırken bir vatandaşın, evinin balkonundan yaptığı "çay daveti" üzerine Kurtulmuş, ailenin yaşadığı daireye çıktı. Kurtulmuş, balkonda oturarak aileyle çay içti. 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, daha sonra Spil Dağı Milli Parkı'na geçti.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler