YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Makam arabasının kirası maaşının iki katı
AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, Hatay Büyükşehir Belediyesi genel sekreterinin makam aracının aylık kiralama bedelinin 14 bin 160 lira olduğunu, bunun meclisin denetim raporunda belgelendiğini öne sürdü.
Makam arabasının kirası maaşının iki katı
05 Haziran 2015 / 08:15 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 12:40

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kentte su fiyatlarıyla ilgili siyasi hesaplar uğruna halkın yanlış bilgilendirildiğini iddia etti.

Bu konunun, yaklaşık 6 aydır gündemi meşgul ettiğini belirten Atıç, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımız, elektrik faturalarını geçen su faturaları yüzünden isyan etmiş durumda. Nereye gitsek bu şikayeti duyuyoruz halkımızdan. AK Parti'li meclis üyeleri tarafından su fiyatının düşmesiyle ilgili verilen hiçbir öneri meclis gündeme alınmadı. Çeşitli bahanelerle ertelendi. Reyhanlılı meclis üyesinin açtığı dava sonucu mahkeme, su fiyatlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı vermişti. HATSU bu karara itiraz etmiştir. Yani su fiyatını yeniden arttırmak için itiraz da bulundu. Bunların hepsi belgeleriyle elimizde. Buna rağmen Sayın Savaş, vatandaşları mesaj yağmuruna tutup, yalan yanlış bilgiler vermektedir. İnşallah bu her şeyi kanıtlayan belgelerden sonra yeni bir açıklama yapmazlar."

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın, her yerde 'biz aslında yatırım yapmak istiyoruz ama çok borçlarımız var. Yeterince destek alamıyoruz' gibi sözler söylediğini iddia eden Atıç, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2014 yılı denetim raporunda, bazı bilgilerin dikkatlerini çektiğini aktardı.
Atıç, "Siz, devletin millet için gönderdiği paraları bilinçsizce kullanacaksınız sonra da 'yatırım yapmam lazım, paramız yok' diyeceksiniz. Meclisin denetim raporunda, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterinin maaşı 7 bin lira iken makam arabasının aylık kiralama bedelinin 14 bin 160 lira olduğu belgelenmiştir" diye konuştu.

 

AA

 

hele bu neki...
 // atiker
hele bir koalisyon olabilirseler ey millet o zaman siz seyreyleyin talanın yağmanın ne duruma geleceğini ozaman yağımıza kavruluruz yoksa yanar gidermiyiz 15 yıldır iktidar özlemiyle yanıyorlar altı ay sonra ne hazine ne banka ne merkez nede şirket kalır bi 30 yıl daha geri gideriz başımıza gelebileceklerler de cabası türkiye yine kapalı cezaevine döner paralel yapı kendine karşı her kesimi içeri tıkar özel guamontomalar yapar bu ülkeyi cehenneme cevirirler iyi düşün oyunu geleceğin için ak kull...
05 Haziran 2015 Cuma 13:46
audi
 // fuat
Arabanin kendisi ne kadarmis?...
05 Haziran 2015 12:48
xy
 // ali veli
Eğer doğruysa kör yanınızdan çıkar inşallah. Allah dert veripte kapı kapı dolaşırsınız....
05 Haziran 2015 Cuma 10:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler