YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahmut Tanal'dan akıl almaz iddia
Mahmut Tanal'dan akıl almaz iddia
26 Mayıs 2014 07:27
Yurtdışına çıktıkları her fırsatta Türkiye'yi asılsız suçlamalarla şikayet eden CHP'de bu kez görevi Mahmut Tanal yerine getirdi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İtalya'da, AK Parti ve MHP'li vekillerin bulunduğu bir ortamda, Türkiye aleyhine akılalmaz iddialarıyla şaşkınlığa neden oldu.

1 Mayıs'ta çıkan olaylarda kullanılmamış mermileri göstererek, 'Polis gerçek mermi kullandı' diyen CHP'li Tanal, internetin yasak olduğunu ileri sürdü.

Herkesi şaşırttı

13-16 Mayıs tarihlerinde TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün başkanlığında AK Partili Ayşe Türkmenoğlu, CHP'li Mahmut Tanal ve MHP'li Reşat Doğru'dan oluşan heyet İtalya'da çeşitli temaslarda bulundu.

Ziyaretin son gününde İtalya Parlamentosu'nda Senato ve İnsan Hakları Komitesi üyeleri ile bir araya gelen heyette yer alan Tanal, Türkiye ile ilgili inanılmaz beyanlarda bulundu. Türkiye'de demokrasi ve insan haklarının olmadığını ileri süren Tanal, 'Türkiye'de internet yasak, büyük meydanlarda jammerlar var, internete girilmiyor. 61 gazeteci cezaevinde' gibi ifadeler kullandı. Tanal'ın konuşması hem Türk hem de İtalyan üyelerde şaşkınlığa neden oldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler