YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden Kılıçdaroğlu'na ret
Mahkemeden Kılıçdaroğlu'na ret
04 Haziran 2013 14:01
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bir televizyon kanalında yapmış olduğu açıklamalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki aleyhine açmış olduğu dava reddedildi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ''Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, sarf edilen sözlerde tazminatı gerektiren bir hakaret olmadığına hükmeden mahkeme, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açmış olduğu tazminat davasını reddetti. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik itham ve iftiralardan dolayı sürekli tazminat ödemek zorunda kalan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu kararla bir kez daha yargı nezdinde haksız bulunmuş oldu'' denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bilindiği üzere dün de konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşanmış ve Hacı Ali Hamurcu sahte senet düzenlemekten 2 yıl 4 ay mahkumiyet cezası almıştı. Hatırlanacağı üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o dönemdeki iftiralarına dayanak olarak '10 trilyon liralık' senedi göstermiş ve senedin belediyeye ait olduğunu iddia ederek belediye yetkililerini rüşvetle suçlamıştı. Senetle ilgili dava Kayseri Büyükşehir Belediyesi lehine sonuçlanmış, senedin belediyeye ait olmadığı bir kez daha ispatlanmış ve bu yöndeki yargı kararlarına bir yenisi daha eklenmişti. Böylece Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Büyükşehir'e yönelik iftiralarda bulunduğu tekrar tekrar gün yüzüne çıkmış oldu.''

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler