YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahir Ünal: Sınırlarımızın değişmesine müsade etmeyeceğiz
AK Parti MYK Toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Mahir Ünal, önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, IKBY referandumuna ilişkin "Biz bölgemizde sınırların değişmesine asla müsade etmeyeceğiz" dedi.
Mahir Ünal: Sınırlarımızın değişmesine müsade etmeyeceğiz
26 Eylül 2017 / 18:09 Güncelleme: 26 Eylül 2017 / 21:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve 3 saat süren MYK'nın ardından, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BARZANİ'NİN SÖZDE REFERANDUMU

Kuzey Irak'taki referanduma değinen Ünal şu ifadeleri kullandı: "Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin tek taraflı referandum kararını sonuçları her ne olursa olsun Türkiye'nin tanımayacağını daha önceden ifade etmiştik. Yeni gerilim alanları oluşturacağını ısrarla ifade ettik.  Bu süreçte aldığımız pozisyonun Kürtler ile Kürt kardeşlerimiz ile Kürt düşmanlığı ile hiçbir ilgisini olmadığını bu meselenin tamamen uluslararası ilişkilerin bir meselesi olduğunu, Türkiye'nin millî  güvenliği, sınır güvenliği, bölgenin istikrarı ve barışı çerçevesinde ele alındığını sürekli ifade ettik. 

"İSRAİL HARİÇ HİÇBİR ÜLKE TASVİP ETMİYOR"

Hem Suriye hem de Irak'ta bir düzen arayışı içerisindeyken  bir istikrar ve barış arayışı içerisindeyken düne kadar Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi her konuyu bizimle istişare ederken bir sabah kalkıp referandum kararı almış olması aldığı kararın İsrail hariç bölge ülkelerinin tamamı tarafından tasvip edilmemesini de dikkatlerinize sunarım. 

"KÜRTLER BİZİM, BÖLGEDEKİ KADİM MÜTTEFİKLERİMİZDİR"

Türkiye ve AK Parti, bölge Kürtlerinin hakları ve kazanımları konusunda uzun yıllardan beri ciddi çabalar harcamıştır, harcamaya devam etmektedir. Hiç kimse bu meseleyi, Türkiye'nin bölgede yaşayan Kürtlerle ilgili bir karşı duruşu olarak ele almasına asla müsaade etmeyiz. Kürtler bizim bölgedeki kadim müttefiklerimizdir ve bu konuda Türkiye'nin tavrı son derece açıktır. Bizim bölgede bir oldubittiye karşı çıktığımızı ve bunu da kabul etmeyeceğimizi ifade etmemizin ayrı bir hukuku ve sebebi var.

"NET OLARAK BÖLGEMİZDE SINIRLARIMIZIN DEĞİŞMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Referandum sonucunu tanımayacağımızı söyledik. Bölgede artık terör fazı başka bir sürece dönüşüyor. Net olarak bölgemizde sınırlarımızın değişmesine asla izin vermeyeceğiz.

"HABUR'U KAPATMADIK ÇÜNKÜ..."

Sınırlarımız bellidir. Bölgede herhangi bir oldu bittiye müsade etmeyeceğiz. Sınır kapılarımız, şu ana kadar kapatılmış değil. Irak Merkezi Yönetimi sınır kapılarını teslim almak için harekete geçmiş durumda. Irak Merkezi Yönetiminin sınır kapılarını teslim almak için başlattığı bu girişimin sonucuna göre sınır kapıları ile ilgili de kararımızı açıklayacağız."  

s0n söz demirelin sözudur .. meraklısına
 // hursit dilaver
asla musade etmeyeceğiz mi.yılmaz guney mapusta iken röp0rtaj vermişti.İSTEDİĞİM AN KAÇARIM demişti de,hemen bir bakan KUŞ 0LSAN KAÇAMAZSIN demişti.ama yılmaz guney 15 s0nra kaçıvermişti.yani ne bakanın 0 lafını mapusane mudur ve ekibi ile 0 ilin valisi ciddiye almış. belki haberleri bile 0lmamıştı. ama yılmaz kaçmıştı. yumurtalık hakimini rest0randa öldurdu ama bizim medya 0nu kahraman yaptı.böyle medya bu.işte 2 gundur YANILDIK lafı..bu medya evrim değiştirerek s0r0s ç0cuklarının merkel ve murd0ck medyası haline geldiler.ama şu anda bile kimin umurunda.bizim AKPli yöneticiler sallasın dursun.artık ciddiye alınmıy0rlar sanki..dikkat etsinler.İKTİDAR TEHDİDİNİ İKAYA MUKTEDİR 0LMALI... di mi...
27 Eylül 2017 Çarşamba 11:05
AKIL YOLU BİR
 // DİRİLİŞ
Vana kapatmak yerine Barzanin adamlarını kovun, yerine ırak merkez adamlarını ödemeyi yapın. Bakın kendiliğinden kapanır mı, kapanmaz mı?...
27 Eylül 2017 Çarşamba 08:25
 // Mühr-ü Süleyman
Yorumcu "tc. ve tuna" çok şey biliyormuşta söyleyemiyormuş havasında, lastikli, ne tarafa çeksen oraya gidecek "tuhaf" ifadelerle akıl(!) oyunları yapmayın. "tc." Sınırlar değişti bile derken neyi kastediyorsun? Değişen sınır neresi, ne zaman değişti? "tuna" ise "sahi bu petrole kimler aracılık ediyor" demiş. Biliyorsan açık açık yazsana mertçe. Haa bilmiyorsan internetten ara, yaz, biz de bilelim. Yoksa ben de sizi fetoş, cia, mossad'a bulaştıracak lastikli ifadeler kullanabilirim. Nasıl olsa sallamak serbest! Size RTE patentli altın öğüt gönderiyorum, hayat boyu faydalanırsınız "DÜRÜST OLUN..... DÜRÜST"...
27 Eylül 2017 01:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler