YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Maalesef, polise güvenmiyoruz"
"Maalesef, polise güvenmiyoruz"
"Maalesef, polise güvenmiyoruz"
02 Ocak 2009 / 22:04 Güncelleme: 02 Ocak 2009 / 00:00

CHP lideri Deniz Baykal, parti genel merkezinde dinleme cihazı bulunduğu iddialarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti genel merkezinde dinleme cihazı bulunduğu iddialarına ilişkin ''Peşin suçlama yapmayı doğru bulmam. Bunu AKP yaptırdı demek istemem ama Türkiye'de bu tip yetki dışı özel yaşamı izleme, bilgi toplama ve bunu değerlendirme konusuna meraklı bazı çevreler var'' dedi.


''Partinizde elektronik dinleme cihaz bulundu. Başbakanın da bu konuda açıklaması oldu. Size verilen bir bilgi var mı? Neye bağlıyorsunuz bu dinlemeyi?'' sorusu üzerine, Baykal, ''Maalesef bu konularda toplumsal duyarlılığımız çok büyük ölçüde kayboldu. Alıştık, kanıksadık. Bu çok yanlış ve sakıncalı bir tavır. Konuyu biz kendi olanaklarımızla kapsamlı bir şekilde incelemeye çalışıyoruz. Pazartesi günü bu konuda çok ileri teknolojiye dayalı, dışardan getirtilen bazı araçlarla bir değerlendirme yapılacak'' dedi.


Baykal, ''Niye polise başvurmuyorsunuz? CHP'nin böyle bir güvensizliği mi var?'' sorusuna, ''Evet, o da başka bir sorun. Yani maalesef polise güvenmiyoruz'' karşılığını verdi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler