YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"M.Kemal Atatürk'ün askerlerine selam olsun"
"M.Kemal Atatürk'ün askerlerine selam olsun"
10 Haziran 2013 13:49
Gazeteci yazar Soner Yalçın, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Merkezi'nde okurları ile buluştu.

Kartal Belediyesi tarafından hazırlanan platformda okurları ile bir söyleşi gerçekleştiren Soner Yalçın konuşmasına Gezi Parkı eylemlerine değinerek başladı. Eyleme katılan ve destek verenlere teşekkür eden Yalçın, “Zulmün, korkunun, celladın, iktidarın yenemediği, yok edemediği büyük direnişçiler, sizlere selam olsun. Gazın, copun, işkencenin, korkunun kar etmediği, TOMA'ların üstüne Türk bayrakları ile yürüyenler, sizlere selam olsun. Sizlere selam olsun Mustafa Kemal’in askerleri, destan yazıyorsunuz” dedi.

Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve ardından Türkiye'nin birçok iline yayılan eylemlere değinen Yalçın, Kartal'ın bu büyük direnişe canı gönülden katkı verdiğini vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Umut ediyoruz ki sayımız daha da büyüyecek. Ben cezaevinden çıkarken ne dediğimi iyi biliyorsunuz. Biz cezaevinde yatmayı Namık Kemal’den öğrendik, sürgünde yaşamayı Nazım Hikmet'ten öğrendik, inadına gazete çıkartmayı Aziz Nesin’den, Rıfat Ilgaz’dan, Sabahattin Ali’den öğrendik, Uğur Mumcu'lardan ölmeyi öğrendik. Ama dedim ki bize yenilgiyi öğretemeyeceksiniz. Biz yenilgiyi öğrenmeyeceğiz.”

Söyleşide cezaevinden çıktıktan sonraki süreçte yaşadıklarını da anlatan Yalçın dünya ve Türkiye gündemi hakkında görüşlerini okurlarıyla paylaştı. Okumayan bir toplum yetiştirildiğini vurgulayan Yalçın, son günlerde yaşanan olaylar karşısında medyanın tutumunu da eleştirdi.

Soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşinin ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar tarafından Soner Yalçın'a teşekkür edilerek Kartal plaketi takdim edildi. Gazeteci yazar Soner Yalçın daha sonra Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi fuaye alanında okurlarının kitaplarını imzaladı. Yalçın, Kartallı okurları tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

 

İHA

17:33
 // M K nın kulları
Siz MK nın askeriyseniz, biz neyiz? Maksadınız bölücülük ise, bizde Hz.Muhammed'in askerleriyiz....
11 Haziran 2013 17:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler