YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lütfü Elvan: "CHP'si, MHP'si ve HDP'si..."
Lütfü Elvan: "CHP'si, MHP'si ve HDP'si..."
26 Mayıs 2015 00:36
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, çeşitli çevrelerde CHP, MHP ve HDP'nin AK Parti'ye karşı birlik oluşturacağının konuşulduğunu belirtti.

Seçim çalışmaları kapsamında Serik ilçesine gelen Elvan, İşler Caddesi'nin açılışına katıldı. Elvan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geçmişte çok zor günler geçirdiğini anımsatarak, AK Partiye yönelik kapatma davaları ve muhtıralarla karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı.

Elvan, 7 Haziran seçimleri yaklaştıkça AK Parti'nin önüne engeller çıkarılmaya çalışıldığını vurgulayarak, "Sözde üç parti birleşecekmiş de CHP'si, MHP'si ve HDP'si bize karşı birlik oluşturacaklarmış. Hani Cumhurbaşkanı seçimlerinde yaptılar ya, aynı birliği aynı beraberliği bu seçimde de göstereceklermiş. Onların na yaptığını sizler göreceksiniz" diye konuştu.

"Türkiye işsizler ordusuna dönüştü"

Geçmişte MHP'nin iktidarda olduğu 3,5 yılda, dünyada kriz yokken Türkiye'de krizlerin yaşandığını belirten Elvan, "Dünyanın hiçbir yerinde sıkıntı yoktu ama ne oldu? Bankalar battı, insanlarımız işsiz kaldı, Türkiye işsizler ordusuna dönüştü. Çiftçilerimiz ayağa kalktı" ifadelerini kullandı.

MHP'li koalisyon iktidarı döneminde enflasyonun yüzde 150'lere çıktığını ifade eden Elvan, "Sağlıkta işçiye 'Sen işçisin devlet hastanesine gidemezsin' dediler. Memura da 'Sen memursun sigorta hastanesine gidemezsin' dediler. Böyle ayrıcalık olur mu? Bizim gözümüzde her vatandaşımız eşit, her vatandaşımız birdir. Her bir vatandaşımız şimdi devlet hastanesine de gidiyor, sigorta hastanesine de gidiyor, özel hastaneye de gidiyor. Onca engellere rağmen biz bunları sağladık" dedi.

Elvan, önceki yönetimlerin taş üstüne taş koymadığını, yatırım yapamadığını, Türkiye'yi batırma noktasına, 70 sente muhtaç hale getirdiklerini vurgulayarak, bunun için geçmiş günlerin hiç unutulmaması gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Elvan, caddenin açılışını yaptı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler