YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lütfi Elvan: "CHP anlayışı sözlerini yerine getirmeyen bir anlayıştır"
Lütfi Elvan: "CHP anlayışı sözlerini yerine getirmeyen bir anlayıştır"
21 Mayıs 2015 02:50
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini eleştirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, Antalya’nın Kepez İlçesi’nde halkla buluştu. Turgut Özal Spor Salonu’nda yapılan mitingde halka seslenen Elvan, vatandaşların eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a oy vermekle hata yaptıklarını anladığını belirtti. Akaydın’ın halka verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini söyleyen Elvan, Antalyalılar’ın Menderes Türel’i göreve getirdiğini hatırlattı.

Akaydın'nın belediye başkanlığı yaptığı dönemde dahi tehlikeleri rağmen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün inanılmazları başardığını dile getiren Elvan, “CHP anlayışı sözlerini yerine getirmeyen bir anlayıştır. Bu anlayış Antalya'ya yıllarını kaybettirdi” dedi.

"Lafla peynir gemisi yürümez"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu ve seçim vaatlerinin arasında kendisinin her yoksul aileye 600 lira para vereceğini iddia ettiğini ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu belediye başkanı olamadı. Ama CHP’li birinin belediye başkanlığı yaptığı yerler arasında İzmir vardı. Cumhurbaşkanımız çıktı dedi ki, 'Sayın Kılıçdaroğlu, yoksula 600 lira vereceğinizi söylediniz. Haydi, hodri meydan; İzmir Büyükşehir Belediyesi sizin, yoksula 600 lira verin bakalım’ dedi. Ağzını dahi açamadı. Şimdi diyor ki; 'Asgari ücreti bin 500 Lira yapacağım. Mazotu 1 buçuk Lira yapacağım.’ Söylüyor da söylüyor... Hodri meydan! Senin belediyelerin var. O zaman bu belediyelerde çalışanlara bin 500, 2 bin, 2 bin 500 lira maaş veriyor musun sen? Hayır, onlara asgari ücret veriyor. Lafla peynir gemisi yürümez değerli dostlarım.”

 

İHA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler