YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Loğoğlu dış politikayı eleştirdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, soğuk savaşta bile Türkiye'nin bu kadar sıkıntılı bir dış politika geçirmediğini savundu.
Loğoğlu dış politikayı eleştirdi
27 Aralık 2012 / 12:49 Güncelleme: 27 Aralık 2012 / 13:09

 

Loğoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2012 yılının Türk dış politikası açısından ''tam bir çöküntü, yalnızlığa itilen ve itibar kaybeden bir Türkiye olarak gerçekleştiğini'' öne sürdü.
 
Türkiye'nin risklerle karşı karşı kaldığını belirten Loğoğlu, ''Soğuk savaşta bile Türkiye bu kadar sıkıntılı bir dış politika geçirmemiştir'' diye konuştu.
 
Loğoğlu, Hükümet'in, önemli konularda ne TBMM'ye ne de kamuoyuna bilgi vermediğini, hatta ''yanlış bilgilendirdiği'' görüşünü savundu.
 
2013 yılında laik demokrasinin korunmasının Türkiye'nin birinci önceliği olması gerektiğini dile getiren Loğoğlu, ''Güçler ayrılığını engel olarak gören bir Başbakan'ın demokrasi anlayışı çok eksiktir'' ifadesini kullandı.
 
Bağımsız yargının güçlenmesi konusunda atılacak adımlara destek olacaklarını belirten Loğoğlu, terör sorununun bitirilmesi için de çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.
 
Başta Suriye olmak üzere bölgeye barış ve istikrarın gelmesi için CHP'nin üstüne düşen görevleri yerine getireceğini ifade eden Loğoğlu, ''AB sürecinin canlandırılmasını istiyoruz. Hükümet bunu tamamen rafa kaldırmış görünüyor'' diye konuştu.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çin'i ziyaret edeceğini anımsatan Loğoğlu, yılbaşından sonra Irak'a gidilebileceğini, Mısır'dan da davet olduğunu kaydetti.
 
Kılıçdaroğlu'nun ABD ve Rusya ziyaretleri için zemin olduğunu ancak herhangi bir resmi davet bulunmadığını bildiren Loğoğlu, bu tür ziyaretlerin resmi davet ile değil genellikle partilerin davetiyle gerçekleştiğini dile getirdi.
 
 
AA
 
Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler