21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,939
 • BIST94.552
 • Dolar4,7378
 • Euro5,4908
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2357
 • İstanbul23 °C
 • Ankara16 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya14 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri14 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep19 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderler oylarını kullandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandı.
Liderler oylarını kullandı
07 Haziran 2015 / 14:15 Güncelleme: 07 Haziran 2015 / 15:24

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Milletime hayırlı olsun. Ülkemizin geleceği ile ilgili kararını belirtip oy kullanan bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış için de huzur içinde ülkenin her yerinden sandıklara gidiliyor. Her hangi bir sorun olmadı. Herkes kendi fikrini beyan etsin. 

Demokrasi şöleni halinde bugünü tamamlayacağız. Hayırlısıyla bu akşam tamamlanacak. Demokrasi Türkiye'de kökleşmiştir.

HDP'ye yapılan saldırı bütün partilere demokrasiye Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır. Diyarbakır'daki vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç bir taşkınlık çıkarmadan devlete güvendiklerini gösterdiler. Bu kirli eli ortaya çıkaracağız. Dediğim gibi demokrasiye yapılmış bir saldırıdır. 

Olayla ilgili bir zanlı yakalandı. Diyarbakır'da göz altına alındı. Olayın peşini bırakmıyoruz. Yakalanan zanlının bağlantıları ortaya konacak." diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çukurambar’daki Arjantin İlkokulu’nda oy verme işlemini gerçekleştirdi. Saat 14:05'te sandık başına gelen Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte oyunu kullandı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu şu ifadelerde bulundu; "Eşitsiz koşullarda bir seçim gerçekleştirdik. Sandığa giden oyunu kullanan tüm yurttaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Umuyorum bu seçimler demokrasimizin gelişmesi için bir vesile olur. Sandığa gelişimizin temel nedenlerinden biri de budur. Seçimin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şu ana kadar seçimler iyi bir ortamda devam ediyor. Bizi en çok üzen durum Diyarbakır'da gerçekleşen vahim olaydı"

Abdullah Gül oyunu kullandı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, vatandaşların gelip oy kullanarak vatandaşlık görevini yapmasının ülkesine sahip çıkması anlamına geldiğini belirterek, "İnşallah neticeler memleketimiz için hayırlı ve iyi olur" dedi.

Eşi Hayrünnisa Gül ile Beykoz Çubuklu İlköğretim Okulu'na gelen Gül, oyunu 1139 numaralı sandıkta kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül, demokrasinin en güzel yanlarından birinin seçimlerle milli iradenin ortaya çıkması olduğunu, onun da bugün gerçekleşeceğini söyledi.

"İnşallah memleketimiz için her şey hayırlı olur" diyen Gül, vatandaşların gelip oy kullanarak vatandaşlık görevini yapmasının ülkesine sahip çıkması anlamına geldiğini belirtti. Gül, neticenin memleket için hayırlı ve iyi olması temennisinde bulundu.

Abdullah Gül, "Herkes konuştu. Dolayısıyla gayet açık seçik herkesin düşüncelerini ifade ettiği bir seçim kampanyası neticesinde millet şimdi iradesini sandığa yansıtacak. Artık Türkiye'de hep beraber olma, ülkenin geleceği, çocuklarımızın geleceği için eminim ki herkes elinden geleni yapacak" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli oyunu kullandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oyunu Anıttepe Ortaokulu’nda kullandı. Bahçeli, seçimlerin millet için hayırlı sonuçlar vereceğini belirtti.

MHP Lideri Bahçeli, saat 12.00’de Çankaya ilçesindeki Anıttepe Ortaokulu’na milletvekili genel seçimi için oyunu kullanmaya geldi. Bahçeli, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1311 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği oy kullanma işleminin ardından çıkışta gazetecilere açıklama yapan Bahçeli, "Seçimlerimizin seçime katılan 20 siyasi partimize, onların değerli adaylarına ve 165 bağımsız adayımıza hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Seçimlerin milletimiz için hayırlı sonuçlar vereceğine inanıyorum" dedi.

Demirtaş oyunu kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, milletvekili genel seçimi için oyunu Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu'nda kullandı.

Demirtaş, görevlilerin nüfus cüzdanını kontrol etmesinin ardından "1114" numaralı sandıkta oy verdi.
Demirtaş, oy verdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin hayırlı olmasını dileyerek, zorlu, zahmetli, sıkıntılı bir seçim kampanyasını tamamladıklarını söyledi.

Türkiye'nin tüm illerinde sandık başında olunacağını hatırlatan Demirtaş, "Herkes vicdani kanaatince, özgürce, iradesi çerçevesinde oylarını sandığa atacak. Bütün dileğimiz, temennimiz odur ki inşallah akşam sandıklar açıldığında Türkiye'nin iç barışına, özgürlüğüne, demokrasisine katkı sunacak bir sonuç çıkacaktır" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler