YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Lice'deki olaylar Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili"
Burhan Kuzu, Lice'deki şiddet olaylarını yorumlayarak yaşananların cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bağımsız düşünülemeyeceğini söyledi.
"Lice'deki olaylar Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili"
10 Haziran 2014 / 21:48 Güncelleme: 10 Haziran 2014 / 22:02

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, A Haber’de Sevilay Yükselir moderatörlüğünde yayınlanan Yüzde Yüz Siyaset programına katıldı.

BDP ve HDP'nin Diyarbakır annelerine yönelik tutumunu da eleştiren Kuzu "Öcalan'daki sağduyu sivil partilerinde yok" şeklinde konuştu. Kuzu, HDP Eş Genel Başkanı Sırrı Süreyya Önder'e de seslenerek "bir de Diyarbakır'daki annelerin yanına git, bir de onları gör. Onlar üvey anne mi" dedi.

Yaşananlar Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili

Önümüzde bir cumhurbaşkanlığı seçimi var, Lice'deki olayların bununla bağlantılı olduğunu kabul etmemiz lazım. Çünkü durup dururken çözüm sürecini engellemenin bir karşılığı olması lazım. Çözüm süreci engellenirse ne elde edilecek? Yapılacak olan cumhurbaşkanlığı sürecinde o bölgede çatışma sağlanıp farklı bir noktaya çekilir mi? diye düşünülüyor.

Öcalan'daki sağduyu sivil partilerinde yok

Öcalan'ın açıklamalarına bakınca aklın yolu bir. Bir kere HDP'nin açıklamalarından daha makul. Onların açıklamaları çok daha sorumsuz, çok daha seviyesiz. Diyarbakır anneleri konusunda Demirtaş'ın açıklamaları ve keza diğerleri. Ertuğrul Kürkçü; burası kayıpları arama yeri midir diyor. Diyarbakır'ın anneleri gidip bir partinin önünde durmuşsa bundan doğal ne var. bir zamanlar cumartesi anneleri için bekliyordun. bir kez de bu anneler için iki laf etseydin. Dün mağduruz diyorlardı, Belediye Başkanı Kışanak, bahçedeki acılı hanımlara, acılı kadınlara kış kış yapıyor. Arkasından zabıtayı gönderiyor, olması dozerleri dayıyor derken, dün devletin kendilerine yaptıklarını söylediklerini bugün katmer katmer vatandaşa yapıyorlar. Bu doğru bir yaklaşım değil. Öcalan'daki sağduyu, sivil gördüğümüz partilerinde yok, bunları söyleyelim de utansınlar. Sürekli tahrik ediyorlar. Diyarbakır Anneleri örnektir. Sırrı Süreyya Önder Taksim'de nere bir olay varsa duruyor. Bir de şu Diyarbakır'daki annelerin yanına git, birde onları gör. Onlar üvey anne mi"

 

A HABER

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler