YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Leyla Zana ölüm orucuna yatacak!
Leyla Zana ölüm orucuna yatacak!
10 Eylül 2015 14:53
Şırnak’ın İdil ilçesinde HDP’nin düzenlediği mitingde konuşan Leyla Zana, 7 Haziran seçimlerinden önceki pozisyona geri dönülmesi gerektiğini belirterek; "Ölümleri durdurmazsak ben ölüm orucuna yatacağım" dedi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağı nedeniye dün Midyat’tan İdil’e giriş yapan HDP heyeti bu sabah İdil kültür Merkezinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında konuşan Leyla Zana; “Kandil’i muhatap alıp görüşen, Parlamento'daki arkadaşlarımızı muhatap alan zihniyet hala Kürtleri eşit görmüyor.

O psikolojik eşiği aşamıyorlar. Bursa’daki kardeşlerimizin ne hakkı varsa buradaki insanların da o hakkı olsun istiyoruz. Şimdi yaklaşık bir aydır kendi nefsinde çok düşünerek bir karar aldık. Yüzyıldır çarpışarak ölüyoruz. Nefsi müdafaa yapıyoruz. Ama artık yeter. Ölerek ve öldürerek toplumu, vicdanımızı, geleceğimizi çürüteceğiz.

Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim. Eğer ölümler durmazsa ölüm orucuna başlayacağım. Beni tanıyanlar bilir. Ağzımdan söz bir kere çıkar. Kellem gitse, geri dönmem. Artık yeter. Gençler öleceğine biz ölelim.”

CİZRE'YE GEÇİŞLERE İZİN VERİLMİYOR

Yapılan basın açıklaması ardından heyet ve yoğun kalabalık kitle yürüyerek Cizre'ye doğru yola çıktı. Güvenlik güçleri yürüyüşe can güvenliklerinin tehlikeye düşeceği gerekçesiyle izin vermedi. Bunun üzerine vatandaşlar ile polis arasında gerginlik çıktı, polis göstericilere dağılması için gaz ve tazyikli su ile müdahale etti. Gerginlik kitlenin,dağlık alanlara çıkmasıyla devam ediyor.

..
 // ..
bu hâla başlamasını tutmaya hadi ama aaa daha arkadan öldükten sonra beş dua edecez hemen başla...
11 Eylül 2015 16:20
...
 // ...
sizin yaşamanız haram oruç tutmak affettirmek anlamına gelmez. kanla beslenenler hainler...
10 Eylül 2015 22:41
...
 // ...
ölüm orucu tutacakmış. o lafı kullandın dönmek yok tutacaksın ölene kadar bu sayede sendende kurtulacaz....
10 Eylül 2015 22:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler