YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Leyla Zana kararını verdi: Yemin edecek mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın randevu vermek için "önce yemin etsin" şartı koştuğu Leyla Zana, yemin etmeme konusunda ısrarcı.
Leyla Zana kararını verdi: Yemin edecek mi?
02 Şubat 2016 / 15:16 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 19:29

HDP Ağrı milletvekiliş Leyla Zana, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu talep etmişti. Erdoğan ve Zana arasındaki görüşmede Güneydoğu'daki operasyonları durdurmak, Abdullah Öcalan ile görüşmelerin tekrar başlaması ve çözüm süreci masasının yeniden kurulması konularının masaya yatırılması bekleniyordu.

ERDOĞAN ŞART KOŞMUŞTU

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Leyla Zana'ya şart koşarak, "Öncelikle şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde -yanındaki danışmanı veyahut da özel kalemi bilemiyorum-, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok" şeklinde bir değerlendirmede bulunmuştu.

ZANA, DEMİRTAŞ'LA GÖRÜŞTÜ

Konuyla ilgili sessizliğini koruyan Zana, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la Meclis'te bir görüşme gerçekleştirdi. Demirtaş, parti olarak Zana'nın her türlü kararının arkasında olacakları mesajını verdi.

YEMİN ETMEYECEK

Tavrında ısrarcı olan Zana'nın ise "yeminde eksik veya yanlış olmadığı" görüşünde olduğu ve tekrar yemin etmiyeceği belirtiliyor. Yemini geçersiz sayılan Zana milletvekili maaşı alamıyorve diğer özlük haklarda da yararlanamıyor.

gitsin orda etsin...!!!
 // Muhafız
Kendisini zamanında manevi kızı ilan eden Fransa devlet başkanı Fransivu Mitterand'ın karısı Daniel Mitterand'ın yanına gitsin ve Fransa Meclisinde yemin etsin.Zaten yıllardan beri onların maşalığını yapmıyorlar mı?,en azından Fransa'da maaşını Euro üzerinden alır,Fransa'ya giderek hem kendisi mutlu olur,hem de Türkiye'dekiler mutlu olur;bunun gibilerinden kurtuldukları için...!!!...
02 Şubat 2016 Salı 22:58
 // hakikat
Yalancının yemini zaten muteber değildir. Dullar partisinin üyesi demek erkeklerden izin alamamış. Vatana ihanetin bedeli her daim idam olmuştur hatırlatayım istedim....
02 Şubat 2016 22:51
"
 // AZMİ
Yemin etmeden maaş alınıp vekil olunuyorsa iyi yemin etmeyene maas verilmemeli meclise alınmamalı...
02 Şubat 2016 Salı 20:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler