YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Gök: Terörü lanetliyoruz
Levent Gök: Terörü lanetliyoruz
14 Mart 2016 08:25
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Ankara’mıza ve Türk ulusuna başsağlığı diliyorum ve terörü lanetliyoruz. Kim yapmışsa bu terörü, hangi terör örgütü gerçekleştirmişse lanetliyoruz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Kızılay’daki patlamanın ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaralıları ziyarete gitti.

Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gök, “Bugün Ankara yine bir terör saldırısıyla sarsıldı. Olay anından itibaren arkadaşlarımızla beraber olayın nasıl kaynaklandığını, Ankara’nın kalbinde olan bu olayın nasıl önlenemediğini ve emniyetteki aksaklıkları yerinde görmeye çalışıyoruz. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Türkiye terörün oyununa gelmeyecektir. Şu anda iktidarın, hükümetin kamuoyunu aydınlatmasını bekliyoruz. CHP olarak hükümetten talebimiz, bu olayın nasıl olduğu, niçin önlenemediği yönünde kamuoyunu aydınlatmasıdır. Umarım resmi açıklamayla ifade edilen hayatını kaybeden ve yaralı sayısı artmaz. ‘İnşallah’ demek istiyorum ama kaygılarım var. Hükümetin de kamuoyunun beklediği bütün sorulara cevap vermesi gerekir” ifadelerini kullandı.

"RESMİ MAKAMLARIN AÇIKLAMASINI BEKLEMEK ZORUNDAYIZ"

“Şu anda terör saldırısıyla ilişkili olarak resmi makamların açıklamasını beklemek durumundayız” diyen Gök, şunları ifade etti:

“Biz de dikkatle ve sorumlulukla olayı takip ediyoruz. Bizlere gelen diğer bilgilerle resmi açıklamaları karşılaştırıyoruz. Resmi makamların da bir an önce bu konuda açıklama yapmasını bekliyoruz. Bu ertelenemez bir olaydır. Ben de şu anda hastaneleri dolaşıyorum, doktorlardan bilgi alıyorum. Hayati tehlike içerisinde yaralılarımız var, hepsine acil şifalar diliyorum. Ankara’mıza ve Türk ulusuna başsağlığı diliyorum ve terörü lanetliyoruz. Kim yapmışsa bu terörü, hangi terör örgütü gerçekleştirmişse lanetliyoruz. Bu terör olayını gerçekleştirenler mutlaka altında kalacaklardır ve biz de bu konuda sorumlu bir dikkatle resmi açıklamaları bekliyoruz.”

 

İHA

CHP dediyse elbet doğrudur.ama lanetleme agır,CHPye yakışmıyor.kınama da
 // hursit dilaver
elbette.. hele CHP olduktan sonra lanetle tabi. ama bence kınama daha CHPye uygun. malum kınama ayıplama demek. yani 'sen şimdi kusura bakma ama ayıp ettin' demek.sırası mıydı demek. TR705 ne der acep.buna kafa yormadan konuşmamak lazım....
15 Mart 2016 Salı 17:40
söyle yalanı
 // Muammer Bekaroğlu
kendisinin kimyası bozuk teröre karşıymış sanki polisimize saldıran künreden bunlar değil,allah sizi hiçbirzaman affetmez...
14 Mart 2016 Pazartesi 14:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler