YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Lafla Atatürkçülük olmaz, Atatürk'ü kullanmayın"
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bunlara bakarsanız yakalarına bir Atatürk rozeti takarlar ve derler ki Atatürkçüyüz. Lafla Atatürkçülük olmaz. Atatürk'ü kullanmayın." dedi.
"Lafla Atatürkçülük olmaz, Atatürk'ü kullanmayın"
18 Temmuz 2013 / 07:02 Güncelleme: 18 Temmuz 2013 / 11:02

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından Kurşunlu Camisi önünde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, 14 Ağustos 2001'de kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin "milletin partisidir" diyerek yola çıktığını hatırlattı.

AK Parti'nin vatandaşa hizmet için yola çıktığını belirten Müezzinoğlu, "Bu yolda sağlık alanında daha kolay ulaşımı sağladık. İlaca ve teknolojiye kolay ulaşımı sağladık.

Vatandaşımıza 24 saat hizmet imkanları sunduk. Ulaşımı zor olan yerlere ulaştık. Yeşil kartlılar, imkanı olmayanlar, yaşlılarımız, engellilerimizin hemen hemen hepsinin önünde hiçbir engel bırakmadan, ekonomik durumu en iyi vatandaşın ulaşabileceği imkanları tüm vatandaşlarımıza sunduk" diye konuştu.

Devlet hastanelerinin artık özel sektörle yarışmadığını, özel hastanelerin devlet hastaneleriyle yarıştığına dikkati çeken Müezzinoğlu, 2015'te güzel bir hastaneyi Muğla'da hizmete açacaklarını, bundan sonra vatandaşların İzmir'e ve Antalya'ya tedavi olmak için gitmesine gerek kalmayacağını dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu, ele ele vererek Muğla ve ilçelerinde sağlık alanlarında ne eksik varsa hepsinin giderileceğini anlatarak, şöyle konuştu:

"Yeter ki bir ve beraber olalım. Yeter ki bazılarının bu ülkenin istikrarını, huzurunu bozmak için yaptıkları oyunlara gelmeyelim. Yaklaşık 1.5 ay kadar önce bir Gezi Parkı olayı yaşadık. Birileri ülkenin istikrarını bozmak istedi. Birileri bu ülkenin gidişatından rahatsız oldu. Birileri millete hizmet alanından, ekonomiden, eğitimden, ulaşımdan gelen hizmetlerden rahatsız oldu. AK Parti'nin her geçen gün milletle daha fazla kucaklaşmasından rahatsız olarak, 'AK Parti'yi sandıkta yenemeyeceğim. Dolayısıyla bazı tuzaklar kurmam, tezgahlar hazırlamam lazım. Çünkü benim düzenim bozuluyor' diyenler ülkenin istikrarını bozmaya çalıştılar. Ama başaramadılar, başaramayacaklar."

1960'lı yıllarda darbe yapılarak Menderes'i idam edenlerin milletin istikrarını bozduğunu belirten Müezzinoğlu, o yıllarda milletin hak, hukuk ve iradesine müdahale edildiğini ifade etti.

Müezzinoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunlara bakarsanız yakalarına bir Atatürk rozeti takarlar ve derler ki Atatürkçüyüz. Lafla Atatürkçülük olmaz. Atatürk'ü kullanmayın. Atatürk'ten geçinmeyin. Çünkü Atatürk millete inanarak istiklal mücadelesini vermiş. Atatürk milletle omuz omuza yürümüş. Atatürk milletle gönül gönüle olmuş. Atatürk egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demiş. Sizler egemenliği birilerinin hesabına yönetiyorsunuz. Birilerinin çıkarını kolluyorsunuz. Sizler 1960'ta, 70'te, 80'de, 90'lı yılarda bunu yaptınız. 2000'li yıllarda bunu yapmak istediniz. Ama artık millet uyandı ve o milletin önünde, milletin iradesine müdahaleye asla fırsat vermeyen, milleti iradesinin karşısında kim olursa olsun dim dik duran bir Recep Tayyip Erdoğan ve bir AK Parti var."

Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olduğu sürece bazılarının hesaplarının tutmayacağını kaydeden Müezzinoğlu, "10 yıl öncesine göre bu ülkede sağlık daha mı kötü ki siz o olayları yaptınız. 10 yıl öncesine göre ekonomi daha mı kötü. Türkiye dünya çapında bugün olduğu noktadan daha mı kötü ki siz bu olayları çıkartıyorsunuz. Bugün ne bozuldu. Hortumcuların hortumu kesildi. Faizden geçinenlerin artık ümüğü sıkılıyor. Eskiden onlar milletin ümüğünü sıkıyordu. Şimdi milletin iradesi onların ümüğünü sıkıyor" diye konuştu.

Taksim meydanında biber gazından rahatsız olan Almanya'nın Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth'un şikayetçi olduğunu hatırlatan Müezzinoğlu, "Biber gazından rahatsız olmuş hanımefendi. Şimdi soruyorum, benim Almanya'da 8 tane vatandaşımı katlettiniz. Onların hukuk davasında sen varmıydın. Almanya'da sana emanet edilmiş olan benim vatandaşlarımın hukuk davasında olmayan birinin, Taksim Gezi Parkında işi ne. Mesele Gezi Parkı değil arkadaşlar, mesele Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi ve istikrarı. Mesele milli irade ve bu iradenin liderini zedeleme" değerlendirmesinde bulundu.

Müezzinoğlu, sandıktan ne çıkıyorsa başlarının üstünde yeri olduğunu, sandığın isterse ödüllendireceğini, isterse cezalandıracağını kaydetti.

Sandık dışında hiçbir iradeye teslim olmadıklarına değinen Müezzinoğlu, "Bundan sonra da sandık dışında hiçbir iradaye teslim olmayacağız. El birliğiyle bu fırtınayı da atlattık. Ama yenileri gelebilir. Yeni yeni tencere tava hadiseleri çıkabilir. Ama tencereler de artık eskisi gibi ötmüyor. Çünkü içini doldurduk. Boş teneke gürültü çıkarır ama tencerelerin içi dolu" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar proğramına Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun yanısıra AK Parti Muğla Milletvekilleri Yüksel Özden, Ali Boğa ile İl Başkanı Nihat Öztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müezzinoğlu, iftar proğramının ardından tarihi Şeyh Camisi'ni gezerek kentten ayrıldı.

 

AA

10:51
 // evet
Atatürk u de kullanmayin, dini de kullanmayin....
18 Temmuz 2013 10:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler