YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuşkulu vakalar çözülmeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi... Hükümeti eleştiri yağmuruna tutan MHP lideri, şüpheli ölümlerle ilgili de bu vakaların bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi...
Kuşkulu vakalar çözülmeli
19 Ekim 2010 / 10:47 Güncelleme: 19 Ekim 2010 / 11:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi... MHP lideri Turgut Özal ve Eşref Bitlis'in ölümleri ile ilgili iddialara değindi. Bahçeli'nin gündeminde BDP'nin Kürtçe resmi dil olsun talebi de vardı...

Konuşmasına geçen hafta Tunceli'de yaşanan terör olayı ile başlayan MHP liderinin konuşmasının satırbaşları;

Geçtiğimiz hafta terörün acımasız yüzü bir kez daha kendini göstermiş Tunceli'nin Ovacık ilçesinde iki Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Bu vesile ile aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet ve milletimize başsağlığı diliyorum. Türk milleti AKP iktidarıyla birlikte tarihi kökleriyle çok gerilere giden hıyanet projeleri karşısında çaresiz ve ezik bir tavır sergilemiştir. 8 sekiz yıldır aşınmadık hiçbir milli ve manevi değerimiz kalmamıştır.  Cumhuriyetin temelleri acımasızca linç edilmiştir.

Şehit kanıyla olgunlaştırılan milli kimlik bütünüyle sarsılmıştır. Bu süreçte bölücü unsurlar rahata ermiş ve AKP hükümeti ile birlikte dayanışma içerisine girmişlerdir.
 
İmralı'da ömür boyu hapis cezası yatan bebek katili hükümetin adeta siyasi muhatabı haline gelmiş avukatları aracığıyla talep ve düşüncelerini dayatır hale gelmiştir. PKK terör örgütünün sözde eylemsizlik kararı üzerinde yürütülen pazarlık kızılmaya başlamıştır. İmrali canisi yattığı yerden milletimizi tehdit etmeyi ihmal etmemiştir.
 
AKP hükümetinin terör örgütünün kanlı elini kolay kolay bırakmayacağı tecrübeyle sabittir.
 
Milli birlik ve kardeşlik uydurmasının kararlılıkla süreceği açıklaması bunun kanıtıdır.
 
Süreç ne yazıktır ki, PKK'nın ve İmralı canisinin s iyasi anlamda güçlenmesine yol açmaktadır. Irak'ın kuzeyinden peşmerge yönetimi bile çözüme şartlı destek vereceğini açıklamıştır.
 
Erbil'e sürekli gönderilen heyetler peşmergeyi şımartmış ve haddini aşmasına yol açmıştır.
 
MAVİ MARMARA BASKINI
 
Mavi Marmara baskınında hayatını kaybedenlere İsrail'in özür dilemesi ve tazminat ödemesi zorunludur.
 
ABD'nin AKP'yi hangi karanlık odalarda ikna ettiği hepimizin malumudur. ABD'yi İsrail'in saldırısı konusunda eleştiren Başbakan, Irak'ın kuzeyinden gelen sızmalara neden aynı öfkeyle karşılık vermemektedir.
 
İKİNCİ DİL ÖFKESİ
 
AKP artık zihniyetini ve kimlerle güç birliği yaptığını ortaya koydu. İkinci dil konusunda dayatmalar, küstahça ifadeleri dinliyoruz.
 
Kamusal alanda Türkçe dışındaki dilin kullanılması ısrarı millet oluşturma çabalarının tehlikeli bir adımdır.
 
Bizler farklılıklarımızı vahdet içinde erittik görüşü ne yazık ki yine Erdoğan'dan çıkmıştır.
 
Başbakan Erdoğan'ın partisinin Kızılcahamam'da farklılıkların değil ortaklıklara vurgu yapması bu konuda tutarlı olmadığını göstermiştir. Bu fikirlerden hangisi Erdoğan'ındır?
 
AKP iktidarı yıkımda ve farklılıkları azdıran politikalarında inat ederse vatan coğrafyasının bütün olarak kalması, milletimizin kardeşçe yaşaması çok zor olacaktır. Bu tehlikeyi görmek lazımdır.
 
Bu zihniyet tarafından ülkemizin yönetiliyor olması ve çivilerin birer birer sökülüyor olması tam anlamıyla bir talihsizliktir.
 
Hiç kimse şüphe etmesin ki, milletimizden aldığımız destekle melanete çanak tutanlardan, ihanete kol kanat gerenlerden, demokrasi maskeli fitne zihniyetlerden mutlaka hesap soracağız.
 
ÖZAL'IN ÖLÜMÜ
 
1990'larda yaşanan olaylar ısıtılıp gündeme sunuluyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını koruyamayacak bir ülke değil...
 
İmralı canisinin Özal'ın ölümüyle ilgili iddialarda yer alamsı manidardır
 
Çankaya Köşkü'nde kim bulunursa bulunsun vücut bütünlüğü ve vatandaşlarımızın namus ve şerefine aittir. Bu soruşturma bir an önce sonuçlandırılmalı ve milletimizin kafasındaki soru işaretlerini kaldırılmalıdır. Rahmetli Özal'ın ölümü üzerindeki gizem ve sır aralanmalıdır...
 
Rahmetli Eşref Bitlis'in ölümüyle ilgili bütün tereddütler ivedilikle giderilmelidir. AKP Hükümetinin iki önemli mesele üzerinde kararlı bir şekilde gitmesini öneriyoruz. Başbakan Erdoğan önce kuşkulu vakaları çözüme ulaştırmalıdır
 
BUNULARI ANCAK BARAJ SUSTURACAK !
 // BATUHAN
Yine açmış ağzını yummuş gözünü ağzından çıkanıda kulağı duymamış. Yalnız hep suç bu zatın değil bu yazıyı eline tutuşturanlarında bu iftira kanpanyasından nemalanma sevdasından vazgeçmeleri lazım çünki bu ayaklar koktu artık paçacılar almıyor, yinede kendileri bilir nasıl olsa seçim yaklaştı halk bunların cezasını verecek ve parlemento dışı kalacaklar......
19 Ekim 2010 11:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler