YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurultay Kılıçdaroğlu'nu seçti
Kurultay Kılıçdaroğlu'nu seçti
22 Mayıs 2010 17:27
Tek aday Kemal Kılıçdaroğlu artık CHP'nin yeni genel başkanı
SAAT SAAT KURULTAYDAKİ GELİŞMELER
19.00 Cumuhurbaşkanı Gül, Kılıçdaroğlu'na tebrik telgrafı gönderdi
 
18.45 Eski Genel Başkan Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak kutladı
 
18.43 Yeni Genel Başkan Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezine geldi
 
18.14 Kemal Kılıçdaroğlu 1189 oyla genel başkan seçildi
 
18.05 Oy verme işlemi sona erdi, sayım yapılıyor
 
18.00 CHP delegeleri genel başkanlık için oy kullanıyor
 
17.45 Hikmet Çetin: Kurultaya davet edilsem giderdim
 
17.26 CHP 33. Olağan Kurultayı'na tek aday olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık seçimi için oyunu kullandı.
Kurultayın yapıldığı Atatürk Spor Salonu'ndan bir süre ayrılarak evine giden Kılıçdaroğlu, oylamaya geçildikten hemen sonra geri döndü. Kılıçdaroğlu, 2 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra, salonda bulunan partililerle sohbet etti.
 
17.23 Baykal: Yarın değerlendirme yapacağım
 
CHP'DE 33. OLAĞAN KURULTAY YAPILIYOR
CHP'nin 33. Olağan Kurultayı için delegeler ve partililer sabahın erken saatlerinden itibaren Atatürk Spor Salonu'nu doldurdu.
 
Kurultay salonuna gelen delegeler ve partililer, güvenlik kontrolünden geçerek içeri alındı. Salonda tribünler delegeler ve protokol için ayrılırken, salon zemininde ise gazetecilerin çalışması için düzenleme yapıldı.
 
Salonda konuşmaların yapılacağı sahnenin üst bölümüne Atatürk ve eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın büyük boy posterleri asıldı. Posterlerin altına ve sahnenin iki yanına ise dev ekranlar kuruldu. Ekranlarda, halk ozanı Aşık Mahsuni Şerif'in türküleri eşliğinde Anadolu'dan görüntüler yansıtıldı.
 
Atatürk ve Deniz Baykal'ın posterlerinin tam karşısına Genel Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük boy iki posteri asılırken, Kılıçdaroğlu posterlerinin yanında ise ''CHP Türkiye'nin zaptedilmeyen kalesidir'' yazısı dikkati çekti.
 
Tribünlerin üst bölümlerine de ''Bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmak zorudadırlar-İsmet İnönü'',  ''Önder'imiz Kemal, hedefimiz iktidar'', ''Bu kurultaydan başbakan çıkacak'', ''Kılıçdaroğlu dar etmeye geliyor'', ''Baykal, Kılıçdaroğlu kardeş, komplocular kalleş'' ve '' Sakin güç, çelik yumruk arkandayız''  yazılı pankartlar asıldı. Salonda lazer ve ışık gösterisi de yapılıyor.
 
Salonda bulunanlar ellerinde CHP bayrakları ve Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun resimleriyle çalan müziklere eşlik ediyorlar.
 
Kurultaya gazetecilerde yoğun ilgi gösteriyor. Akredite olan 860 gazeteci kendileri için salonda ayrılan bölümde çalışmalarını sürdürürken, televizyon kanalları salon dışından da canlı yayınlar yapıyorlar...
 
Atatürk Spor Salonu'nun dışında da yoğun kalabalık yaşanıyor. Kalabalık nedeniyle bazı delegeler salona girmekte zorlanıyor. Salona giremeyen partililer salon dışında davul zurna eşliğinde halaylar çekiyorlar. Salon dışına seyyar satıcılar satış yaparken, seyyar tuvaletlerde hizmet veriyor.
 
Emniyet güçleri yoğun güvenlik önlemleri alırken kurultay nedeniyle 2 bin 500 polis görev yapıyor.
Bu arada il başkanlarından oluşturulan bir heyet Anıtkabir'e gitmek üzere yola çıktı. Heyet Atatürk ve İsmet İnönü 'nün kabirlerini ziyaret ettikten sonra Devlet Mezarlığına geçerek CHP'nin 3. Genel Başkanı Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in de kabrini ziyaret edecekler.   
 
RAHŞAN ECEVİT DE KURULTAY'DA...
 
CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na dün desteğini açıklayan DSHP Genel Başkanı Rahşan Ecevit'in, kurultaya katılacağının anons edilmesi, salondakiler tarafından alkışlarla karşılandı.
 
Ecevit salona girerken sinevizyon ekranlarından, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in görüntüsü ve ''Ne Ezen Ne Ezilen Halkça Bir Düzen'' yazısı yansıtıldı.
 
Rahşan Ecevit,  salona gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada ise, ''Bugün bu kurultay çok önemli bir kurultay onu biliyorum'' dedi.
 
Bundan daha önemli bir durumun da Zonguldak'ta madencilerin ölümü olduğunu ifade eden Ecevit, ''Ölen madenciler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi kader değildi. Kaza da hiç değil o bir cinayetti. 30 kişi bir cinayet sonucu öldü'' diye konuştu.
 
''Partinizi kapatacak mısınız, CHP'ye üye olacak mısınız ?'' sorularına ise Ecevit, ''Bugün önemli olan şu kurultay. O bitsin hemen sonra bir şeyler düşünülecek herhalde'' karşılığını verdi.
 
Kurultayı, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, sanatçılar Edip Akbayram, Yavuz Bingöl, Arif Sağ, Bağımsız Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç de izliyor.
 
KILIÇDAROĞLU SALONA GİRDİ
 
CHP'nin tek adayı Kemal Kılıçdaroğu genel sekreter Önder Sav'la birlikte yoğun izdiham arasında salona girdi... Salonda da Kılıçdaroğlu'na ilgi devam etti. Kalabalık bir ara Kılıçdaroğlu'nu omuzlara aldı. Kılıçdaroğlu, izdiham yüzünden salon kapısından 30 dakikada protokole ulaşabildi.
 
CHP 33. Olağan Kurultayı, çalışmalarına başladı...
 
CHP Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun salona girmesi ve delegeler arasında yerini almasının ardından, kürsüye Genel Başkan Vekili Cevdet Selvi çıktı. Selvi, kurultay çalışmalarını başlattı.
 
'DİVAN BAŞKANI KEMAL ANADOL'
 
CHP 33. Olağan Kurultayında, Divan Başkanlığına Grup Başkanvekili Kemal Anadol seçildi. Anadol, CHP il başkanlarının ortak önergesi doğrultusunda, oybirliğiyle Divan Başkanlığına getirildi.
 
EN BÜYÜK ALKIŞI KAMER GENÇ ALDI
 
CHP'nin 33. kurultayı sürpriz konuğu Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç oldu. Kemal Kılıçdaroğlu2nun aday olması ile CHP'ye dönüş sinyalleri veren Genç, ilk adımı bugün Kurultaya katılarak gerçekleştirdi... Salona giren Genç CHP'lilerden de büyük alkış aldı...
 
SANATÇILARDAN DA DESTEK
        
CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de sanatçılar Yavuz Bingöl ve Edip Akbayram'la salona geldi. Coşkulu bir kurultay yaşadıklarını belirten Tekin, kurultayın CHP Genel Başkanı değil, Türkiye'nin Başbakanı'nı seçeceğini savundu. Bingöl ve Akbayram da kurultaya yoğun ilginin kendilerini sevindirdiğini ifade ettiler.
 
Arif Sağ katıldığı canlı yayında şu açıklamaları yaptı;
 
" Türkiye'deki bu rüzgarı 1974'de Ecevit zamanında görmüştüm. Bence çok iyiye doğru gidiyoruz. Şu anda bence Başbakanlık seçimi yapılıyor. İddia edilen bütün bu iğrençliklere rağmen Türkiye doğru iktidarı yakalayacaktır. Partide ayrılık yok. Deniz Bey de gelecek ve birlikte çalışacağımıza inanıyorum. Bence Kılıçdaroğlu adaylığının gizlenme gibi bir durumu yok. Daha İstanbul Belediye Başkan adaylığı açıklandığı zaman, Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geleceği konuşulmaya başlanmıştı." 
     
 
kemal kılıçdaroğlu
 // umut kaya
bugün herkesin gözü kulağı deyim yerindeyse atatürk spor salonunda yapılan chp 33. olağan kurultayındaydı çünkü chp malum kaset görüntülerinden sonra genel başkanını kaybetmiş yeni liderini seçmek için hummalı bi çalışmabaşlatmışlardı ve nihayet kurultay başladı doğal olarak talep oldukça fazlaydı izdiamlar chp marşları başbakan kemal naraları arasında oylama yapıldı ve başkan seçildi öncelikle hayırlı olsun diyorum ancak kemal bey bu partiyi taşı...
22 Mayıs 2010 23:43
Hayırlı Olsun
 // İrfan Güllü
Sayın kılıçdaroğlu'nu tebrik ederim yeni görevinde başarılar dilerim......
22 Mayıs 2010 21:00
Hedef ve Hayal
 // karatas
Kılıçtaroğlu dünkü canlı yayında şöyle diyordu:'Türkiyenin 2023te 9.ülke olmasını hayal ediyorum'.Akparti 2023 yılı için hedeflerini açıklamışlardı yıllar önce,2023te Türkiye Dünya ekonomisinde ilk 10içinde olmak bizim hedefimizdir demişti.Kılıçtaroğlunun ancak hayalini kurabildiği gelişmeler Akpartinin yıllar önceki Hedefleri olabiliyor.Bence Kılıçtaroğlundan bu ükeye ancak CHPde başkanlık yapan ancak ikinci adamlar tarafından yönetilen fazlaca şi...
22 Mayıs 2010 14:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler