YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş'tan CHP'ye eleştiri
Kurtulmuş'tan CHP'ye eleştiri
23 Aralık 2012 17:15
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesine ilişkin, ''Artık, kapalı kapılar ardında, birileri kimin Cumhurbaşkanı olacağı konusunda konuşamayacak'' dedi.

Kurtulmuş, partisinin Kastamonu il başkanlığı tarafından düzenlenen il danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, kendi içerisinde ekonomik, siyasi, toplumsal olarak güçlü ve devlet-millet kaynaşmasını sağlamış olan bir Türkiye'yi kurmak zorunda olduklarını belirterek, böyle bir Türkiye ortaya konulduğunda, ülkenin dışarıda da sözünün artacağını belirtti.
    
Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önce Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda, ardından da Endonezya'nın Bali adasındaki demokrasi forumunda ''BM yeniden yapılanmalıdır. Bu böyle gitmez'' dediğini hatırlatarak, ''BM bu yapısıyla dünya barışını sağlamıyor. Dünyadaki güçlü ülkeleri korumaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Türkiye'nin Başbakanı 10 sene evvel bunları söyleyebilir miydi  Söyleyemezdi. Çünkü güçlü bir Türkiye yoktu. Şimdi çok kolay bir şekilde söyleyebiliyorsunuz. Evet BM böyle devam edemez. BM inşallah yeniden yapılanacak, değişecek. Daha adil ve özgür bir dünya düzeni ortaya konulacaktır'' diye konuştu.
    
  
 -''Cumhurbaşkanını ilk turda en yüksek oyla seçeceğiz''-
    
    
Kurtulmuş, Türkiye'nin önündeki 3 seçimden önemlisinin cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu vurgulayarak, ilk defa milletin cumhurbaşkanını kendi oyuyla seçeceğini belirtti.
    
Her cumhurbaşkanlığı seçiminde alavere, dalavere, pis oyunlarla karşı karşıya kaldıklarını, bir takım suikastlar, bir takım olağanüstü şeylerin olduğunu aktaran Kurtulmuş, şöyle konuştu:
    
''Bana derseniz ki 'AK Parti'nin son 10 yılda yaptığı en büyük icraat nedir  Bu memlekette cumhurbaşkanının halk oyuyla seçilmesini sağlayan büyük bir iradeyi ortaya koydu. Muhalefetteyken de söylüyordum, bu Türkiye için bir devrimdir. Türkiye için önemli bir adımdır, fevkalade önemli bir başarıdır. İnşallah önümüzdeki seçimlerde Türkiye bu iradeyi kullanacak. Artık, kapalı kapılar ardında, birileri kimin cumhurbaşkanı olacağı konusunda konuşamayacak. Bu millet kimi istiyorsa, onu cumhurbaşkanı seçecek. Bu fevkalade önemli bir meseledir. 2014 yılında bu millet kendi helal oylarıyla cumhurbaşkanını seçecek. Bu büyük bir adımdır, meseledir. Burada AK Parti olarak en yüksek oyu almak zorundayız. Cumhurbaşkanını ilk turda en yüksek oyla seçeceğiz. Bunun için de yerel seçimlerde canla başla çalışacağız.''
    
    
-''CHP yanlış yerde duruyor''-
    
    
CHP'nin kendisini düzeltmesi gerektiğini savunan Kurtulmuş, bu sayede AK Parti'nin de olası yanlışlarını görerek daha iyi harekete edebileceğini belirtti
    
Kurtulmuş, bugünkü haliyle mevcut siyasi partilerin hepsini kapatıp, CHP'yi tek başına seçime soksalar dahi CHP'nin yüzde 30'dan fazla oy alamayacağını iddia ederek, şöyle devam etti:
  
''CHP'li arkadaşlar, çok kabiliyetsiz, çok yeteneksiz, çok birikimsiz insanlar mı  Hayır değil. Ya da biz, vasıflar itibariyle onlardan çok mu yukarıdayız   CHP'nin içinde çok iyi yetenekli arkadaşlar var. Çok tecrübeli siyasetçiler var. Efendim hatta çok büyük mesleki birikimi olan insanlar var. Hatta çok açık söylüyorum, yakın zamanlara kadar CHP'nin kadroları, devlet tarafından fanusun içinde özel olarak yetiştirildi. Ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmadan yetiştiler. Bürokraside nereleri varsa, oralar onlarındı. Siyasette nereler varsa oralar onlarındı. Bizim camianın insanlarının kapısından içeriye giremediği yerler CHP'nin tahkim edilmiş kaleleriydi. Yanlış mı söylüyorum  Ama ne oluyor da CHP bir türlü varlık gösteremiyor. Cevabı çok basit. CHP yanlış yerde duruyor. Siz doğru yerde duruyorsunuz da o yüzden siz kazanıyorsunuz.''

Kurtulmuş, konuşmasının ardından feshedilen HAS Parti'den AK Parti'ye geçenlere rozetlerini taktı.
    
Programın sonunda, AK Parti İl Başkanı Metin Çelik tarafından Kurtulmuş'a çeşitli hediyeler takdim edildi.
  
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler