YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: Sınır Güvenliği Kanun tasarısı hazırlandı
Başbakan Yadımcısı Numan Kurtulmuş, Sınır Güvenliği Kanun tasarısının Bakanlar Kurulunca imzalandığını ve yürürlüğe gireceğini söyledi.
Kurtulmuş:  Sınır Güvenliği Kanun tasarısı hazırlandı
01 Şubat 2016 / 19:00 Güncelleme: 01 Şubat 2016 / 19:15

Başbakan Yadımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

YASADIŞI GÖZ ROTASINDA TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR YOL

Türkiye, hem yasa dışı göçle mücadele etmek hem de bu yasa dışı göçün içerisinde son derece tehlikeli bir şekilde yabancı savaşçılarla mücadele etmek mecburundadır. Onun için etkin bir şekilde sınır güvenliğinin sağlanması amacıyla Sınır Güvenliği Kanun tasarısı biliyorsunuz hazırlandı ve Başbakanlık'ta bekliyor.

Ancak bu etkin mücadelede vakit kaybına maruz kalmamak için Başbakanlık'ta bekleyen bu yasa tasarısı, günü geldiğinde parlamentoya sevk edilmek üzere şu aşamada ektin sınır yönetiminin koordinasyonunun sağlanması için bir Bakanlar Kurulu Yönetmeliği bugün itibariyle imzalanmış ve bundan sonra da yürürlüğe girecektir

İNSAN KAÇAKÇILIĞI İLE İLGİLİ DÜZENLEMELER

İnsan kaçakçılığının bir terör suçu olarak görülmesi, organize suç kapsamına alınması ve bu anlamda mesela insan kaçakçılığında kullanılan malzemelerin müsadere edilebilmesi için yasal düzenlemelerin yapılması ve bu suçların cezalarının hem artırılması hem de katalog suçlar haline getirilmesi gibi birtakım yasal tedbirler üzerinde durulması prensip olarak kararlaştırılmıştır.

İşte Kurtulmuş'un konuşmalarından satır başları:

MÜLTECİLER ÜZERİNDEN PAZARLIK YAPMAYIZ

Bu zengin ülkelerden biz daha zengin olduğumuz için kapımızı açarak bu insanlara ev sahipliği yapmadık. Gönlümüz zengin olduğu için bunu yaptık.

Dolayısı ile biz Avrupa Birliği ile ya da başka bir yerle hiç bir şekilde herhangi bir şekilde mülteciler üzerinden bir pazarlık yapmayız. Bunu şimdiye kadar devam ettirdiğimiz tavrın bir parçası olarak sürdürürüz.

ÇALIŞANLARIN KORUNMASI KAPSSAMINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Uzaktan çalışma, evden çalışma gibi konuların ele alındığı bir teklifle karşı karşıyayız. Kadın, genç ve engellilerin iş bulması için çalışmalar bulunuyor. Geçiçi çalışanların korunması kapsamında çalışmalar sürdürülüyor.

ÇOK KISA SÜREDE TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ

Terör örgütü tamamen etkisiz hale getirildikten sonra, bölgede güçlü bir şekilde bahar havası içinde tedbirlerin alınması master plan kapsamında. Cuma günü Mardin'deki ziyarette Sayın Başbakanımız, master planı halkımızla paylaşacak. Çok kısa sürede hem terörü bitireceğiz hem de halkımızın zararlarını telafi edecek çok hızlı bir süreç başlatacağız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler