YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: Saldırgan 1988 doğumlu bir Suriyeli
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Sultanahmet'teki patlamaya dair açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, canlı bombanın 1988 doğumlu ve Suriye uyruklu olduğunu açıkladı.
Kurtulmuş: Saldırgan 1988 doğumlu bir Suriyeli
12 Ocak 2016 / 14:18 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 17:31

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Sultanahmet’teki terör saldırısını 1988 doğumlu, Suriye uyruklu bir canlı bombanın gerçekleştirdiğini bildirdi.

Numan Kurtulmuş, Çankaya Köşkü'ndeki güvenlik toplantısının ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

İstanbul Sultanahmet'te meydana gelen patlamada, canlı bomba ile birlikte 11 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Kurtulmuş, "Parçalanmış bir cesedin de canlı bombaya ait olduğu tespit edilmiştir. İlgili birimlerin yaptığı çok titiz çalışmalar sonucu, canlı bombanın 1988 doğumlu Suriye uyruklu birisi olduğu tespit edilmiş ve ilgili bağlantılarının araştırılmasına da başlanmıştır" diye konuştu.

Hayatını kaybedenlerin çoğu yabancı uyruklu

Kurtulmuş, Sultanahmet'teki terör saldırısına ilişkin, "10 insanı kaybettik, ölenler için taziyelerimizi ifade ediyoruz. Bunların önemli bir kısmı yabancı uyrukludur. 10 kişinin dışında bir de canlı bomba hayatını kaybetti.  Ayrıca şu anda 15 yaralı var, bu 15 yaralıdan 2 tanesi ağır vaziyettedir" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından İstanbul'a hareket eden Kurtulmuş, Ala ve Müezzinoğlu, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaralıları ziyaret ettikten sonra İstanbul Valiliğinde düzenlenecek toplantıya katılacak.

AA

 // yusuf
sayın yılmaz bey milleti ne olursa olsun terör terördür.bunu sadece suriyeliler e has kılmak akıl alır bişey değil.saygılar.....
12 Ocak 2016 17:56
ciddiyet
 // yılmaz türk
Suriyelilere çalışma izni veriyordunuz ? ...
12 Ocak 2016 Salı 15:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler