YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş, "Parti kapatmaları Türk siyasetine fayda sağlamadı"
Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından konuştu. Kurtulmuş, Parti kapatmalarının Türkiye siyasetine hiçbir fayda sağlamadığını söyledi.
Kurtulmuş, "Parti kapatmaları Türk siyasetine fayda sağlamadı"
04 Ocak 2016 / 19:48 Güncelleme: 04 Ocak 2016 / 20:28

2016 Yılının ilk Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. 

PARTİ KAPATMALARI TÜRKİYE'YE FAYDA SAĞLAMADI

Bu tabloyu Türkiye geçmiş dönemlerde de yaşadı. Parti kapatmalar Türkiye siyasetine en ufak bir fayda sağlamadı. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda da olumlu sonuçlar alınamadı. Biz parti kapatmalara da milletvekillerinin vekilliğinin düşürülmesine de karşıyız. 

HDP'NİN ÜZERİNE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR

HDP'ye oy veren yurttaşlarımız da olmak üzere, Türkiye'de vatandaşlarımız terörü desteklesinler diye kimseye oy vermedi. Terör örgütüne arka çıksınlar diye kimseye oy vermedi. Kimseye demokratik yolların dışında bir siyasi mücadele yolu arasınlar ve bu yol üzerinden siyaset geliştirsinler diye oy vermedi. 

HENDEK SİYASETİ İLE TÜRKİYE'DE SİYASET YAPILMAZ

Demokrasi dışı yollarla Türkiye'nin birliğini bozacak sözlerden ve eylemlerden kaçınmaları gerek. Bu tavsiyeyi tekrar ediyoruz. HDP kendisine oy verenlerin hakkını hukukunu koruduğu iddiasındaysa demokrasi içinde fikirlerini dile getirerek katkı sağlamalıdır. Hendek siyasetine destek vererek Türkiye'de siyaset yapılamaz. Biz parti kapatmalara da dokunulmazlıkların kaldırılmasına da karşıyız.

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ NİYETİMİZ AÇIKTIR

Güvenlik kuvvetlerimiz terör örgütü mensuplarıyla sivil vatandaşları birbirinden ayırt edecek azami bir titizlik içerisinde hareket ediyor. Bizim terörle mücadeledeki kararlılığımız ne kadar açıksa bu terörden sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi niyetimiz de o kadar açık ve berraktır. Terörle mücadele içerisinde bir kısım belki maksadını aşan davranışlar olabilir. Bunlarla ilgili olarak kamuoyuna şunu söylüyoruz; herkes rahat olsun. Herhangi bir yanlışlık yapılmışsa bu mutlaka ortaya çıkarılır ve ilgililerden de hesap sorulur. Geçmişte Silopi'de bir terörist cesedinin yerde çekilerek sürüklenmesi olayına karışan 4 emniyet görevlisinin açığa alındığını biliyorsunuz.

BU BÖLGENİN DAHA BÜYÜK GERİLİMLERİ KALDIRACAK HALİ KALMADI

Suudi Arabistan ve İran arasında yaşanmakta olan ve maalesef Orta Doğu'da var olan gerilimlere çok ilave ve sert bir gerilim şeklinde gireceği belli olan bu gerilimden her iki ülkenin biran evvel çıkmasını isteriz. Bölge zaten barut fıçısı halinde. Bu bölgenin daha büyük gerilimleri kaldıracak takati kalmamıştır. Her iki ülkeyle de dost olan bir ülke olarak söyleyeceğimiz şu; her iki tarafta teenni için hareket etmek durumundadır. Suudi Arabistan ve İran'ın bir birilerine karşı hasmane tutum içerinde hareket etmesi her iki ülkeye de zarar verir, bölgeye zarar verir.

...
 // Bozbey
İyi o zaman bırakalım hdpli belediyeler pkk maddi destek dahil her türlü desteği rahatlıkla versinler. Sizin için sorun yok tabi milletin parası pkkya gitmiş çok mu umrunuzda, doğuda terörist kaçak elektrik kullanır cezasını batıdaki gariban halk öder çok mu umrunuzda sizin...
04 Ocak 2016 Pazartesi 23:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler