YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: "O konu insanlık ayıbıdır"
Kurtulmuş: "O konu insanlık ayıbıdır"
14 Ekim 2015 23:10
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Gerçekten taşeronluk bir insanlık ayıbıdır. Artık taşeronluk müessesesinin hiç kalmaması lazım" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Teröristlerle ve bu ülkeyi bölmek isteyenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi. 

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Kurtulmuş, Atatürk Kültür Merkezinde ''Gençlik İle Sohbet'' adlı programa katıldı. Kurtulmuş, burada gençlerin sorularını yanıtlayarak, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Türkiye'de son aylarda artan terör olaylarına değinen Kurtulmuş, "35 yılda 40 bin insan öldü, 7 bin askerimiz şehit oldu. Türkiye 1,5 trilyon dolar teröre kaybetti. İstiyorlar ki etnik çatışma girdabına çeksinler. Patlayan bombanın sebebi budur. İstiyorlar ki nasıl Irak'ta Sünniler ve Şiiler diye bölünmüşse, bu memleketin de insanları Aleviler ve Sünniler olarak bölünsün. Bu oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu. 

Kurtulmuş, "Biz büyük bir cihan devletinin varisleri olan insanız. Bizim aramızda Alevi de var, Sünni de var, Türk ve Kürt de var" diyerek, "Hepimiz aynı medeniyetin çocuklarıyız, aynı ümmetin fertleriyiz, aynı bayrağın altında yaşayan özgür insanlarız. Allah'ın izniyle kıyamete kadar böyle yaşamaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'Bizim hedefimiz bu ülkeyi böldürmemek''

Terör örgütünün, memleketin insanlarının birbirine girmesini istediğini vurgulayan Kurtulmuş, "Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Ankara'daki terör saldırısında ölenler, başka bir siyasal kimliğe sahip olabilirler ama sonuçta Türkiye'nin insanıdır. İnanın ki o bombayı atanlar, o kimliklere sahip olduğu için değil, o kimlikler üzerinden bir araya gelmiş insanları, Türkiye'nin başka siyasi kimliklerine sahip olanları düşman ederiz belki diye o bombayı patlattılar" değerlendirmesinde bulundu. 

Kurtulmuş, teröre karşı sonuna kadar mücadele edeceklerinin de altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Teröristlerle ve bu ülkeyi bölmek isteyenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sonuç itibariyle bu ülkenin esas bölünüşü, insanların zihinlerinin bölünmesidir. Zihinlerin bölünmesine de müsaade etmeyeceğiz. Teröre bulaşmayan herkes bu ülkenin birinci sınıf hürmete laik birinci sınıf insanıdır ama teröre bulaşmışsan ona karşı da gerekeni yapacağız. Bizim hedefimiz bu ülkeyi böldürmemek. Bu milletin zihinlerini parçalatmamak. Bu ülkede teröre fırsat vermemektir.''

'Gerçekten taşeronluk bir insanlık ayıbıdır''

 

Taşeron işçiliğiyle ilgili de soruları yanıtlayan Kurtulmuş, "Gerçekten taşeronluk bir insanlık ayıbıdır. Artık taşeronluk müessesesinin hiç kalmaması lazım. İmkanlar çerçevesinde kamuda çalışan taşeron işçilerin bir kısmının kamuya alınmasıyla ilgili seçim beyannamesinde vaadimiz var. Bunu inşallah gerçekleştireceğiz. İnşallah uzun vadede de orta vade de taşeron müessesesini tamamıyla kaldıracağız ama bunun bir vakit alacağını söylemek lazım. Bu ülkenin imkanlarıyla orantılı olan bir meseledir" şeklinde konuştu. 

Kurtulmuş, konuşmasının ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi, taleplerini dinledi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler