YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: Hendeklerin her birisi tek tek yok edilecek
Kurtulmuş: Hendeklerin her birisi tek tek yok edilecek
11 Aralık 2015 16:14
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, "Şundan milletimiz emin olsun; terörle mücadeleye sonuna kadar kararlıyız. Bu hendeklerin her birisi tek tek yok edilecek" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu'da Kumru Belediye Başkanlığını ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Doğu ve Güneydoğu'da devam eden terör olaylarına ilişkin düşünceniz nedir" sorusuna kurtulmuş, "Şundan milletimiz emin olsun; terörle mücadeleye sonuna kadar kararlıyız" yanıtını verdi.

Kurtulmuş, "Bu hendeklerin her birisi tek tek yok edilecek. Bu hendekleri kazanların hepsi bulunup yargının önüne çıkarılacaktır. Terörle mücadele irademizden hiçbir şekilde taviz vermeden Allah'ın izniyle Türkiye'nin her yerini selamete kavuşturacak bir planı uygulayacağız. Türkiye 1990'ların o antidemokratik dönemine asla geri dönmeyecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, terörle mücadelenin başka bir şey olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Demokrasinin tahkim edilmesi ise başka bir süreçtir. Bu memlekette yaşayan bütün yurttaşlarımızın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütünün baskısı altında neredeyse yıllarca inim inim inleyen Kürt kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu korumak bizim hükümet olarak vazifemizdir. Türkiye'de terör hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Terörle mücadele yaparken her birisi bizim kardeşlerimiz olan, bu memlekete, bu topraklara, bu vatana, bu kültüre bağlı bütün yurttaşlarımızın tamamının hakkını hukukunu geliştirmek vazifemizdir. Bu anlamda Türkiye'de yaşayan herkesin özgürlüklerini, bireysel haklarını, onurunu korumayı sürdüreceğiz."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler